Cumhuriyet sevgisi sokaklara sığmadı Cumhuriyet sevgisi sokaklara sığmadı

CHP Kapaklı İlçe Başkanı Emir Tercan, yönetim kurulu ve gençlik kolları üyeleriyle Kapaklı Belediyesi önündeki meydana geldi. 
Tercan, burada yaptığı açıklamada, bir süre önce Kapaklı Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğünde tanınmayan bir kişinin belediye binasına dahi uğramadan memur yapıldığını ve bu kişinin daha sonra bir bakanlığa geçişinin sağlandığını, bu durumdan herhangi bir vatandaşın haberinin olmadığını haricen öğrendiklerini söyledi. 
NEDEN SAKLI TUTULUYOR?
Bunun akabinde meclis üyeleri aracılığı ile soru önergesi verdiklerini, buna cevaben sözleşmeliler hariç 2 kişinin işe alındığı bilgisinin kendilerine verildiğini aktaran Tercan, şunları kaydetti:
“Şimdi soruyoruz. Bu kişiler kimdir? Belediyede görev yapmışlar mı ve hizmet etmişler midir? Neden bu derece saklı tutulup söylenmek istenmiyor? Neden ‘Mahkeme yolu açık’ söylemleriyle konu kapatılmaya çalışılarak halkın bilgilendirilmesine karşı duruş sergileniyor? Kapaklı’nın ara sokakları gibi bu konu neden karanlıkta kalıyor? Bu basit sorulara cevap net bir şekilde beklemekteyiz”

Kaynak: Haber Merkezi