Kumarbazlara ceza yağdı Kumarbazlara ceza yağdı

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve TRAKYA Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından imzalanan teknik destek protokolü kapsamında, belediye personeline yönelik “Hizmet İçi Çevre Yönetimi Mesleki Gelişim Eğitimi” düzenlendi. 
Belediye Başkanı Çetin, eğitime ilişkin yaptığı açıklamada, “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi'ne hazırlık kapsamında düzenlediğimiz bu eğitim ile tüm çalışanlarımız başta olmak üzere toplumumuzda çevre bilincini artırmayı hedefliyor; çevre bilinci daha yüksek, daha temiz bir Kapaklı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
KURUM İÇİ EĞİTİMLER SÜRÜYOR
Kapaklı Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Yönetim Sistemleri ve Eğitim Birimi tarafından düzenlenen kurum içi eğitimler devam ediyor. Bu kapsamda Kapaklı Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı arasında imzalanan protokol kapsamında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi hocaları tarafından belediye personeline yönelik Hizmet İçi Çevre Yönetimi Mesleki Gelişim Eğitimi verildi.
Eğitimin son gününde katılan personele katılım sertifikası verilirken, Mustafa Çetin de eğitmenler Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Prof. Dr. Asude Hanedar, Prof. Dr. Yalçın Güneş, Prof. Dr. Elçin Güneş, Doç. Dr. Deniz İzlen Çifçi, Doç. Dr. Gül Kaykıoğlu ve Ar. Gör. Dr. Can Burak Özkal'a eğitime katkılarından dolayı teşekkür belgelerini takdim etti. Başkan Çetin ayrıca eğitmenlere, Kapaklı Belediyesi tarafından hazırlanan “Geçmişten Günümüze Kapaklı Kent Sosyolojisi” kitabını hediye etti.
“ÇEVRE BİLİNCİNİ ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”
Mustafa Çetin, kurum içerisinde bir eğitim programını daha tamamladıklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Trakya Kalkınma Ajansı ile imzaladığımız protokol kapsamında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin kıymetli hocaları tarafından personelimize yönelik “Hizmet İçi Çevre Yönetimi Mesleki Gelişim Eğitimi” verildi. Eğitimde iklim değişikliği, sıfır atık, su verimliliği ve tasarrufu, hava kalitesinin etkileri, karbon ve su ayak izi, sürdürülebilir çevre konuları anlatıldı. Eğitimin son gününde bir araya geldiğimiz değerli hocalarımıza eğitime katkılarından dolayı teşekkür belgelerini takdim ettik. Hocalarımıza ve 5 gün süren eğitime katılarak sertifika alan personelimize teşekkür ediyorum. ISO 9001 ve ISO 10002 belgelerimizin ardından kurum içerisinde uygulamaya başladığımız ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile tüm çalışanlarımız başta olmak üzere toplumumuzda çevre bilincini artırmayı hedefliyor, bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Kaynak: İlkay Danacılar