Kapaklı Belediye Meclisi toplandı Kapaklı Belediye Meclisi toplandı

2024 yılı Mart ayı meclis toplantısı Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in meclis üyelerine teşekkür plaketi takdim etmesiyle başladı. 
Ardından Başkan Çetin yaptığı konuşmada, “59 ayı tamamlıyoruz. Yeni bir yerel yönetimler süreci içerisindeyiz. Tüm meclis üyelerine, önceki dönem başkan ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Kapaklı’nın gelişimine, büyümesine katkı veren herkesten Allah razı olsun. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Bir teşekkürü de bu süreci yöneten belediye personelimize etmek istiyorum. Sahada çalışan emekçisinden memuruna, müdüründen başkan yardımcısına kadar herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.
OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Başkan Çetin’in konuşmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından gündem maddeleri görüşüldü. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 19/02/2024 tarih 66431 sayılı 7 dolu kadro değişikliği yapılması konusu görüşüldü. Söz konusu gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.
İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 19/02/2024 tarih 66432 sayılı 2 boş kadro  değişikliği yapılması konusunu içeren ikinci gündem maddesi de oy birliğiyle kabul edildi.
Park ve Bahçeler  Müdürlüğü tarafından sunulan 19/02/2024 tarih 66433 sayılı park alanına isim verilmesi konusu oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.
Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 23.02.2024 tarih 66681 sayılı belediye hisselerinin hissedarlara satılması konusunu içeren dördüncü gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.
Karaağaç, Fatih, Kazım Karabekir ve Mimar Sinan mahallelerini kapsayan Karaağaç Mevkii 1.Etap yaklaşık 262 hektar alanda yapılan revizyon imar planına yapılan itiraz ile ilgili ek gündem maddesi görüşüldü. Söz konusu ek gündem maddesi İmar Komisyonuna havale edildi.
İmar Komisyonu toplantısı için verilen aranın ardından komisyon raporları görüşüldü. Fatih Mahallesi 365 ada 12 parsel, 316 ada 7 parsel karşısında bulunan park alanına Özen Mensucat A.Ş. ağaçlandırma sahası olarak isim verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
Karaağaç, Fatih, Kazım Karabekir ve Mimar Sinan mahallelerini kapsayan Karaağaç Mevkii 1.Etap yaklaşık 262 hektar alanda yapılan revizyon imar planına Tekirdağ Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğünün Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait
Karaağaç Mahallesi 250 ada 4 parselin Park Alanından Sağlık Tesisi Alanına dönüştürülmesi yönünde itirazın reddine oy birliğiyle karar verildi.

Kaynak: Haber Merkezi