Çorlu Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi can dostlara şifa dağıtmaya devam ediyor. Bakımevi veteriner hekimi tarafından tedavi altına alınan can dostlara kanser tedavisi ve ortopedik ameliyat gibi birçok önemli operasyon yapıldı.
    Belediye, sokak hayvanlarını korumak ve onlara daha iyi bir yaşam sunabilmek için sorumluluk bilinciyle hareket etmeye devam ediyor. Bir yandan onların yaşamlarına ve haklarına sahip çıkabilmek için çalışırken diğer yandan da sağlıklı bir yaşam sürebilemeleri için tedavilerine devam ediyor. Bu kapsamda geçen hafta Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi’nde birçok sokak hayvanı tedavi altına alınarak sağlıklarına kavuşturuldu.

ÇOBAN KÖPEĞİNE KEMOTERAPİ
Hayvansever vatandaşlar tarafından yapılan bildirimi değerlendiren Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi görevlilerince bakımevine kanamalı bir şekilde getirilen sahipsiz çoban köpeğinde kanser tespit edildi. 
Yapılan tetkiklerin ardından iyi huylu olduğu belirlenen kanser için hemen kemoterapi uygulamasına başlanırken ilaç tedavisi de yapıldı. Şu anda çoban köpeğinin sağlığı iyiye giderken tedavisine bakımevinde devam ediliyor.

Yenice kumsalı kirlilik ile savaşıyor Yenice kumsalı kirlilik ile savaşıyor

KEDİNİN KIRIK AYAĞI AMELİYAT EDİLDİ
Yüksek bir yerden düştüğü tahmin edilen ve üzerinde çip bulunmayan ayağı kırık bir kedi, vatandaşların bildiriminin ardından Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi’nde tedavi altına alındı.
Bacağını kaybedecek durumda olan kedi, veteriner hekimlerce yapılan başarılı bir ortopedik ameliyatın ardından yeniden yürümeye başladı. Sağlık kontrolleri gerçekleştirilen ve eski sağlığına kavuşması için tedavisine devam edilen kedi, tedavinin tamamlanmasının ardından sahiplendirilecek.

KEDİNİN GÖZÜ KURTARILDI
Özellikle kedi ve köpekler için oldukça zararlı olan pisi pisi otunun göz kısmına batmasıyla birlikte enfeksiyon kapan kedi tedavi altına alındı.
Mayıs ayında dökülmeye başlayan, özellikle kedi ve köpeklerin gözüne, kulağına, burnuna, diline, boğazına ve patilerine batan, tek yönlü ilerleyerek enfeksiyon ve ağrılı apselere neden olan ve onları ölüme dahi götürebilen pisi pisi otu tohumunun batması sonucu Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevine getirilen sokak kedisi, veteriner hekim tarafından sedasyona alınarak kör olmaktan kurtarıldı. Pisi pisi otu battığı yerden çıkarılırken sokak kedisi sağlığına kavuşana dek tedavi altına alındı.

YARALI KAPLUMBAĞA TEDAVİ EDİLDİ
Araç çarpması sonucu yaralanarak kabuğu zarar gören kaplumbağa, Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi veterinerleri tarafından tedavi edildi.
Bakımevine getirilen kaplumbağanın yapılan muayenesinde araç çarpması sonucu zarar gören ve ezilme nedeniyle kırılan kabuk kısmının altında yer alan doku tedavi edildikten sonra doku uyumlu epoksi ile açık yara kapatıldı ve tedavisinin tamamlanmasının ardından Doğa Koruma ve Millî Parklar Bölge Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Kaynak: Haber Merkezi