Nurten Yontar’dan “Fahiş Fiyatlar Kanunu’nu eleştirisi Nurten Yontar’dan “Fahiş Fiyatlar Kanunu’nu eleştirisi

Tekirdağ’da 6 Mayıs’tan itibaren yürürlüğe giren uygulamayla toplu taşıma araçlarını kullanan kadınlar, yazın saat 22.00 kışın ise 21.00’den itibaren durak harici güzergah üzerinde istedikleri yerde belediye otobüslerinden inebilecek.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, toplu taşımada kadınlar için daha konforlu ve daha güvenli ulaşım
hedeflediklerini belirtti.
“ENDİŞELERİ DE YÜRÜME MESAFELERİ DE AZALACAK"
Kadınlar için pozitif ayrımcılık ilkesinin hayatın her alanında hissedilmesi için uğraştıklarını aktaran Yüceer, şunları kaydetti:
“Ülkemiz genelinde, kadınlar çeşitli endişelerden dolayı toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyebiliyorlar. Kadınlar, yaşadıkları güvenlik endişeleri nedeniyle özellikle gece geç saatlerde toplu taşıma araçlarını kullandıktan sonra evlerine ulaşma hususunda sorunlarla karşılaşabiliyorlar.
Tekirdağ’da bu sorunu çözüme kavuşturmak adına önemli bir adım atıyoruz. Bu uygulamayla TEKULAŞ’a bağlı tüm otobüslerde yazın 22.00 kışın ise 21.00’den itibaren kadınlarımız durak harici güzergah üzerinde istedikleri yerde inebilecekler. Böylece, Tekirdağ'da yaşayan kadınların endişeleri de, yürüme mesafeleri de azalacak."
“GÜÇLÜ BAŞKAN, GÜÇLÜ KADINLAR”
Yüceer, “Toplu taşıma kullanımı kadınlar için daha rahat ve konforlu hale gelecek. ‘güçlü başkan, güçlü kadınlar’ diye çıktığımız hizmet yolunda, kadınlar için pozitif ayrımcılık ilkesini hayatın her alanında ve Tekirdağ’ın her yerinde hissettirmek için uğraşıyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda, kadınların hayatın her alanında daha güvenli ve konforlu yaşayabilmeleri için çalışmalarımıza hız vereceğiz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi