Motosiklet uygulamasında 93 bin lira ceza Motosiklet uygulamasında 93 bin lira ceza

Ürünlerini satışa sunan kadın kursiyerler, kendilerine böyle bir imkan sağladığı için Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve Kapaklı Belediyesine teşekkürlerini iletti. 
Alışveriş yapan vatandaşlar da caddenin değişiminden ve stantlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Canbazlar Caddesi’ne yerleştirilen ahşap stantlarda dönüşümlü olarak satış yapan kadın kursiyerlerden Tuba Furtın, “2 yıldır Kapaklı Belediyesinin düzenlediği aşçılık, pastacılık, geleneksel Türk mutfağı kurslarına katıldım, sertifikalarımı aldım. Burada açtığımız stantta dönüşümlü olarak satış yapıyor, aile bütçemize katkıda bulunuyoruz.” dedi.
Kursiyerlerden Ümmiye Demirci ise “Emek Sepeti Üretim Atölyesi’ndeki ahşap yakma, ahşap boyama, amigurumi kurslarına katıldım. Yaptığımız ürünlerimizi nerede sergiler, satışa sunar diye düşünüyorduk. Belediyemizin bizlere böyle bir yer göstermesi bizleri çok sevindirdi. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Mustafa Çetin’e teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşları stantlarımıza bekliyoruz.” dedi.
Satış yapan kadın kursiyerler Aliye Deke, Ayfer Mutlu, Bahise Gölyeri, Hatice Sünbülgöz ve Özlem Arslan da yaptıkları ürünleri sergileme ve satma imkanı buldukları için duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
ÜRETİRKEN SOSYALLEŞİYORLAR
Belediye Başkanı Mustafa Çetin ise belediye olarak “kadın varsa üretim var, üretim varsa hayat var” anlayışıyla çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. 
Çetin, şunları kaydetti:
“İlçemizde yaşayan kadınların üretmesini, üretirken de sosyalleşmesini sağlamak amacıyla Emek Sepeti Üretim Atölyesi, Atatürk Kültür Merkezi ve Karaağaç ek hizmet binamızda çeşitli kurs ve atölyeler düzenliyoruz. Kadınların bu kurslarda ürettikleri birbirinden güzel el emeği ürünlerini çeşitli sergiler ve etkinliklerde görücüye çıkarmalarına imkan sağlıyoruz. Bu kapsamda atölyelerimizde üretimini yaptığımız ahşap stantları prestij caddemiz Canbazlar Caddesi’ne yerleştirmiştik. Ücretsiz tahsis ettiğimiz bu stantlarda kadın kursiyerler dönüşümlü olarak ürünlerini sergileyip, satışa sunuyor. Tüm kadınlarımıza hayırlı işler, bereketli kazançlar diliyor, vatandaşlarımızı stantlarımızı ziyaret etmeye, üreten kadınlara destek olmaya davet ediyorum. İlçemizde üreten kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: Özge Ebecek