Yolcu otobüslerinin kış lastiği denetlendi Yolcu otobüslerinin kış lastiği denetlendi

Gazeteci Ali Eyüboğlu'nun gerçek bir yaşam öyküsünden kaleme aldığı çarpıcı hikayeden uyarlanan "Serçenin Gözyaşı" sinema salonlarındaki yerini aldı.
Altın kalem ödüllü yazar Şengül Boybaş’ın senaryosunu yazdığı, Aysun Akyüz Mehdiabbas’ın yönetmen koltuğunda oturduğu 1 saat 57 dakikalık dram türündeki filmde Uğur Güneş, Ezgi Şenler, Yeşim Salkım oynuyor.
Kadına şiddet konusuna dikkati çekmeyi hedefleyen filmin konusu ise şöyle: Emine, kocası Mustafa tarafından sürekli şiddete uğrayan, tecavüz edilen bir kadındır. Yine kocası tarafından şiddete uğradığı bir gün kaçmaya çalışan Emine, kocası onu yakalayınca mücadele eder ve bu sırada kocasının silahı ateşlenir. Mustafa ölmez ancak durumu kritiktir. Mağdur kadınların davalarıyla ilgilenen başarılı avukat Ayten Çetiner, Emine’nin davasını alır. Ayten’in annesi Nilüfer, “Ses Sizsiniz Derneği"ni kurmuştur ve Ayten bu derneği uluslararası platformlara taşıyarak büyük başarılar elde eder. Emine, kanser nedeniyle vefat eden Ayten’in annesi ile aynı köydendir. Bu tesadüf, aradan yıllar geçmesine rağmen ‘geçmişin geleceğin aynası’ olduğu tezini güçlendirir.
Serçenin Gözyaşı 19:25 ve 22:00 seanslarında Tekira Paribu perdelerinde izleyici karşısında olacak

Kaynak: Özge Ebecek