Sabri Yüce üç konuyu öne çıkardı Sabri Yüce üç konuyu öne çıkardı

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner, partisinin kuruluşunun yıl dönümü dolayısıyla kent merkezindeki Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yaptı. 
Metiner açıklamasında, İYİ Parti’nin kuruluşunun 6. yılını kutladıkları bugünde hem milletin gönlünde yer etmenin hem de sıkışan siyaseti açmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. 
2017 yılına kadar; kurulan, denenmiş tüm siyasi hareketlerin  gerek  teşkilatlanma eksikliği,  gerekse  makam  rüşvetleri  ile  iktidar tarafından "bertaraf " edildiğini savunan Metiner, şöyle devam etti:
 “Ancak Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in liderliğinde partimizin kadroları tüm kısıtlamalara, tehditlere, elektriksiz salonlara, çöp konteynerleri ile kapatılan yollara aldırış etmeden, inandığı yolda ilerledi ve alışıla gelmiş iki kutuplu siyaseti  ortadan  kaldırarak,  yeni  bir nefes oldu.  6 yıl içinde gerçekleşen seçimlerde ve siyasetin ana çizgisinde partimiz,  milletimiz için,  her türlü bedeli ödemeye razı olarak             siyaset yapmış, beklentilerini parti menfaatine indirgemeyerek, Türk siyasi tarihinde örneği olmayan fedekarlıklarda bulunmuştur. Doğum günümüzde  milletimiz için siyasetin dengelerini değiştiriyoruz. Vatandaşımızı, ‘istemeseniz de mecbursunuz’  zihniyeti ile iki  kutbun  arasına sıkıştıran ucube sisteme baş kaldırıyor,  ‘millete rağmen siyaset yapılmaz,  millet için siyaset yapılır’  diyerek sorumluluk alıyoruz.” 
Metiner, kuruldukları ilk günden bugüne Tekirdağlı  hemşehrilerinin gerek oylarıyla gerekse duygularıyla yanlarında olduklarını ifade etti. 
Metiner, şu değerlendirmelerde bulundu:
“Adettir, doğum günlerinde temiz duygularla dilekler dilenir.  Biz de doğum günümüzde hemşehrilerimizden,  başkaldırımızda  memleketimiz için halis  niyetler  ile  sadece kendilerine güvenerek çıktığımız, yerel seçim sürecinde yanımızda durmalarını diliyoruz.   İYİ Partimizin 6. yılı,  yereli yönetecek kadroların vatandaşlarımızla buluştuğu dönem olacak. Kuruluş   yıl dönümümüz münasebeti ile Cumhuriyet rejimini bize armağan eden, bugün değişim ve gelişim umudunu taşımamızın yegane sebebi,  Ulu  Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyoruz. Kendisine ve kurucu değerlerine sahip çıkmak için var gücümüzle çalışarak, ülküsünü temsil edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılında umudumuzu yitirmeyerek ve dumanı tüten yörük  çadırını  güç kabul ederek,  kutsal           emanet olan,  devletimizin ve Türk  milletinin  hedefi  olan muasır medeniyetlerin üzerine çıkaracağımızın sözünü, bu vesile ile bir kez  daha,  aziz   hemşehrilerimize   veriyoruz.”
Program kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk de sunuldu.

Kaynak: İlkay Danacılar