Kapaklı  ilçesi Atatürk Mahallesi’nde bulunan 1.929.12 m² yüzölçümlü Özbirlik Gayrimenkul Taahhüt İnşaat Malzemeleri Isı Sistemleri Gıda Turizm Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne ait olan taşınmazın, parsele bitişik 3 parselle birleştirilmesi ve yeni oluşan taşınmaza yapılması planlanan 4 derslikli anaokulunun isim hakkının taraflarına verilmesi şartıyla Maliye Hazinesine bedelsiz olarak bağışlanması kararı alındı.

Vergi ödemelerinde son gün 30 Kasım Vergi ödemelerinde son gün 30 Kasım

Bu kapsamda hazırlanan protokol, Vali Recep Soytürk, Kapaklı Kaymakamı Mustafa Gürdal, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve Özbirlik Gayrimenkul Taahhüt İnşaat Malzemeleri Isı Sistemleri Gıda Turizm Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adına hayırsever Nihat Orhan tarafından Tekirdağ Valiliği Toplantı Salonu’nda imzalandı. 
İmzalanan protokol ile hayırsever tarafından bağışlanacak Atatürk Mahallesi’nde bulunan 1.929.12 m² yüzölçümlü taşınmaz, eğitim alanı olarak parsele bitişik 3 parselle birleştirilecek ve taşınmaza yapılacak 4 derslikli anaokuluna hayırseverin ismi verilecek.
Ayrıca hayırsever, Tekirdağ Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü 31 Ağustos 2022 tarihinde imzaladığı protokol ile Kapaklı Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokulu bahçesindeki Uygulama Mescidi’nin kaba inşaatını tamamlayacak.

Kaynak: İlkay Danacılar