Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa finanse ettiği “İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı” kapsamında Çerkezköy Belediyesinin hibe fonu almaya hak kazandığı “All in Green Creation a Climate-Resilient Neighborhood in the Industrial Town” isimli projenin başlangıç toplantısı Çerkezköy Belediyesi’nde yapıldı.

Çerkezköy Belediyesinin hibe fonu almaya hak kazandığı “All in Green Creation a Climate-Resilient Neighborhood in the Industrial Town” isimli projenin tanıtım toplantısını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Levent Yıldırım, iklim değişikliğinin günümüzün somut gerçeklerinden biri olduğunu vurgulayarak, “İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüz yoğun çaba ve gayret göstererek belediyemize hibe kazandırmışlardır. Bununla ilgili gerekli çalışmaları yapıp, vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Levent Yıldırım’ın ardından İklim Değişikliği Başkanlığını temsilen Çevre Yüksek Mühendisi Berna Yiğit, sözleşme makamını temsilen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden İklim Değişikliği Hibe Koordinatörü ve Çevre Şehircilik Uzmanı Ceren Uncu Ağaçdiken, proje partnerleri Kampüs Sivil Toplum, Sanat, Kültür ve Eğitim Derneği’ni temsilen Proje Uzmanı Emine Gözen birer konuşma yaparak, hibe almaya hak kazanılan  proje ile ilgili bilgiler verdiler.

Üst aramasında uyuşturucu ele geçirildi Üst aramasında uyuşturucu ele geçirildi

HİBE FON TUTARI NE KADAR?
Programın son konuşmasını yapan Çerkezköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdür Vekili Mehmet Furkan Tülün, projenin genel çerçevesi, projenin amaçları ve projenin nihai hedefleri hakkında bilgi verdi. Projenin fon sağlayıcılığını Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa yaptığını kaydeden İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdür Vekili Mehmet Furkan Tülün, yaptıkları projenin aldığı fon tutarının 229 bin 865 Euro olduğunu ifade etti.

18 AY SÜRECEK
Projenin toplamda 18 ay süreceğini ve bu 18 aylık sürede proje kapsamında yapılacak işlerin yapılacağını ve ardından sürdürülebilir bir proje haline getirileceğini kaydeden Mehmet Furkan Tülün, yapılacak çalışmalar ile ilgili sosyal medya ve dijital medyada sürekli bilgilendirmelerin yapılacağını ifade etti.
Konuşmaların tamamlanmasının ardından Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa finanse ettiği ‘İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı’ kapsamında Çerkezköy Belediyesi’nin hibe fonu almaya hak kazandığı ‘All in Green Creation a Climate-Resilient Neighborhood in the Industrial Town’ isimli projenin tanıtım toplantısı sona erdi.

Kaynak: Haber Merkezi