Tekirdağ’ı her alanda olduğu gibi sağlıkta da bir çekim merkezi haline getiren Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi yerleşkesi içerisinde Akfen İnşaat tarafından merhum işadamı Hüseyin Köken hayrına hayata geçirilen cami törenle ibadete açıldı.
 
Cami, aynı anda 500 kişinin ibadet yapabilmesine imkan tanıyor. Anadolu Selçuklu mimarisi esas alınarak ve engellilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurulacak tasarlanan camide 307 metrekarelik ibadet alanı ve yerden ısıtma sistemi de bulunuyor.
 
Akfen İnşaat tarafından Kamu-Özel İşbirliği (PPP) modeliyle yapımının tamamlanmasının ardından, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nca hizmete alınan Tekirdağ Dr.İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi bir hayır yatırımına ev sahipliği yaptı.
 
Trakya bölgesini dünya standartlarında ileri teknoloji sağlık hizmetleri ile tanıştıran Tekirdağ Dr.İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi yerleşkesi içerisinde Akfen İnşaat tarafından önceki yıl temeli atılan, 500 kişinin aynı anda ibadet edebileceği ve geçen yıl kaybettiğimiz işadamı Hüseyin Köken adına yaptırılan cami ibadete açıldı.
 Açılışa Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Uğurlu, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr.Ali Cengiz Kalkan, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Av. Ali Gümüş, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Selim Akın ile davetliler katıldı.
 
Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ün konuşması sonrasında kesilen kurdele ile cami hizmete girdi.
 
Yaklaşık 500 kişinin aynı anda ibadet yapabilmesine imkan veren Hüseyin Köken Camii, Akfen inşaat tarafından Anadolu Selçuklu mimarisi esas alınarak hayata geçirildi. Engellilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanan Camide 307 metrekare ibadet alanı, 16 metrekare imam odası, 4 tuvalet, 1 engelli tuvaleti, 16 abdest alma alanı ve engelli platformu yer alıyor. Yerden ısıtma sistemine sahip camide klima sistemi de bulunuyor.

Bisikletlerin akıbeti merak konusu Bisikletlerin akıbeti merak konusu

Camiye adını veren merhum Hüseyin Köken, 1970 yılında Bursa'da doğdu. 1992'de Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Köken, 1993'te DGD Mühendislik şirketini kurdu. Hüseyin Köken 2022 yılında hastalığa yenik düştü.

Kaynak: İlkay Danacılar