Stresli kent yaşamından uzaklaşarak toprakla buluşmak ve üretimin bir parçası olarak kendi ekip ürettiği ürünleri tüketmenin keyfini sürmek isteyen Çorlulular için Çorlu Belediyesi Hobi Bahçeleri ön talep toplama başvuruları başladı.

31 Ekim’de sona erecek ön talep toplama başvurularının ardından Çorlu Belediyesi encümeni huzurunda yapılacak asil ve yedek listenin belirleneceği kura çekimi sonunda, tahsis hakkı kazananlar için kayıt süreci başlatılacak.

Öte yandan önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da 180 hobi bahçesinden 18’i şehit yakını, gazi ve 1. derece gazi yakını ile en az %40 engelli vatandaşlara ücretsiz olarak tahsis edilecek.

“Tut Elimden Engelleri Aşalım” “Tut Elimden Engelleri Aşalım”

Aralık ayı içerisinde tahsis hakkı kazananlara bildirimlerin yapılmasının ardından 1-31 Ocak 2024 tarihleri arasında gerekli belgeler hazırlanarak ücret ödeme işlemleri tamamlanacak. 15 Mart - 15 Aralık 2024 tarihleri arasında geçerli olacak tahsis süresi ile ilgili olarak bilgi almak isteyen vatandaşlar web sitesinde yer alan "Hobi Bahçeleri İşletme Yönetmeliği" bölümünü inceleyerek ya da 684 75 44 numaralı telefonla ilgili birime ulaşabilecekler.

Vatandaşların üretime açılacak hobi bahçelerinden faydalanabilmek için 31 Ekim 2023 tarihine kadar Çorlu Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğüne yazılı olarak müracaat etmeleri gerekiyor.

Kaynak: Özge Ebecek