Tekirdağ Büyükşehir, Çorlu ve Marmaraereğlisi belediyelerinin destekleriyle Çorlu’nun Şahpaz Mahalle Muhtarlığı tarafından organize edilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Etkinlikte, katılımcılara yemek ikramı yapılırken, Çorlu Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi ve Trakya Şov ve Davul Zurna Grubu düzenledikleri gösterilerle vatandaşlara eğlence dolu bir gün yaşattı.
Programda konuşan Şahpaz Mahallesi Muhtarı İlker Soydan, Tekirdağ Büyükşehir
Belediyesi’nin desteklerinden dolayı Başkan Candan Yüceer’e ve emeği geçen tüm ekibe
teşekkür etti.
Şenlikte Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ Milletvekilleri Cem Avşar ve
Gökhan Diktaş ile Çorlu Kaymakamı Murat Eren de konuşma yaptı.
Konuşmacılar, Hıdırellez’in bolluk ve bereket getirmesini dileyerek şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Çorlu'da eşi tarafından vurulan kadın yaralandı Çorlu'da eşi tarafından vurulan kadın yaralandı

Programda konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, şu ifadeleri kullandı:
 “Yüz yıllardır devam eden böylesine kadim bir geleneği Tekirdağ’ın kültürüyle buluşturduğu ve bizleri burada bir araya getirdiği için kıymetli Şahpaz Mahalle Muhtarımız İlker Soydan’a emeği ve katkıları için çok teşekkür ederim. İş birliklerimizle Şahpaz’ımızı ve tüm köylerimizi, altyapısıyla, üstyapısıyla, böylesine kadim gelenekleriyle daha güzel, daha yaşanabilir yaşam merkezleri haline getireceğiz. Daha güçlü bir Çorlu, bir Tekirdağ için el birliğiyle, güç birliğiyle çalışacağız.” 

“HIDIRELLEZ BOLLUK BEREKET GETİRSİN” 

Hıdırellez’in tüm dünya halklarına bolluk ve bereket getirmesini dileyen Yüceer, şu ifadeleri kullandı:
“Hıdırellez, bizim için sadece doğanın canlanması değil, umutların da canlanması, kardeşlik, bolluk, bereket gibi kavramları da çağrıştırıyor. Ben de hem şehrim için hem ülkem için ve tüm dünya halkları için Hıdırellez’in bolluk, bereket, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın diyorum” 

“CANLA, BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ”
Daha mutlu, huzurlu ve daha yaşanılabilir bir Tekirdağ hedefiyle çalışacaklarına dikkati çeken Yüceer, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:
“Büyükşehir Belediye Başkanınız olarak, Candan Başkanınız olarak şunun sözünü vereyim;
önümüzdeki 5 yıl, geleneğimize, kadim geçmişimize, toprağımıza, havamıza, suyumuza, bütün canlılarımıza sahip çıktığımız bir dönem olacak. Ayrıca Tekirdağ’ımızın gerek merkezi idareden gerekse de yerel yönetimlerin iş birliğiyle hak ettiği hizmetleri aldığı bir 5 yıl, bir dönem olmasını da yüce Allah’tan diliyorum. Tekirdağlı hemşehrilerimin, Çorlulu hemşehrilerimin hak ettiği en iyi hizmeti alması için canla, başla çalışacağız. Bunun da sözünü veriyorum. Bu vesileyle ben tekrardan Hıdırellez Bayramı’nızı kutluyorum. Tutulan tüm dileklerin Alllah katında kabul olmasını temenni ediyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum.”
Konuşmaların ardından Şahpaz Mahallesi 4. Geleneksel Hıdırellez Şenliği gün boyu süren
etkinliklerle devam etti. Çeşitli aktivitelerin yapıldığı programda vatandaşlar gönüllerince
eğlendi.

Kaynak: Haber Merkezi