Milletvekili Nurten Yontar, CHP Ergene İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen program kapsamında Marmaracık ve Velimeşe mahallelerinde pazar esnafıyla bir araya geldi.

Programa Çorlu, Çerkezköy, Saray ve Kapaklı İlçe Kadın Kolları üyeleri de destek verdi.

Milletvekili Yontar, programda yaptığı konuşmasına, "Gördük ki, 'Saray'ın Türkiyesi'nde' gerçekten pazar yeri yok, yangın yeri var” diyerek başladı.

Bu gerçeği vatandaşlarla, pazar esnafıyla bir araya gelerek bir kez daha gözlemlediklerini aktaran Yontar, şunları kaydetti:

“Maalesef, ekonomik zorluklar içerisinde mücadele eden esnafımızın, vatandaşımızın sesini iktidara duyurabilmek, onların yaşadığı zorlukları anlatmak gün geçtikçe daha da imkansızlaşıyor. Her gün yeni bir zam furyası, yeni bir vergi zorunluluğu ile karşılaşıyoruz. Biz ne kadar anlatmaya çalışsak da iktidar görmezden geliyor, ekonomik refah sağlamak yerine bizleri susturmanın yollarını arıyor. Pazarcı her gün değişen fiyatlar dolayısıyla etiket yazıp koymaktan utandığını dile getiriyor, vatandaşımız da kilo ile alımın hayal olduğunu, tane ile satın aldıklarını dile getiriyor. Ancak biz bu zorlukların üstesinden birlikte gelmek için varız. Sadece seçim zamanı değil, her daim yanlarında olacağımıza dair söz veriyor, tüm esnafımıza ve vatandaşlarımıza kolaylıklar diliyoruz."

Editör: Trakya Gazetesi