Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, son zamanlarda artan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyardı. 
Paylaşımda,  ‘Hediye bakiye, nakit para hesabınıza tanımlandı” içerikli aldatıcı mesajlara tıklanmaması, sahte ve taklit internet sitelerinde kullanıcı adı, parola, kredi kartı numarası gibi bilgilerin paylaşılmaması uyarısında bulunuldu. 

SİBERAY NEDİR
SİBERAY programının temel amacı güvenli internet kullanımı için kullanıcılara ve vatandaşlara yol göstermektir.
Ulusal ve uluslararası platformlarda, siber güvenlik, teknoloji kullanımı, sosyal medya kullanımı, siber zorbalık ve teknoloji bağımlılığı gibi konularda farkındalık oluşturarak; internet, ekran, teknoloji bağımlılığı gibi kişiye ve topluma zarar veren alışkanlıklarla, siber zorbalıkla ve her türlü siber suçlarla eylem daha oluşmadan mücadele etmektir.

Tekirdağ’da AK Parti’den 27 Mayıs açıklaması Tekirdağ’da AK Parti’den 27 Mayıs açıklaması

Programın amacı, toplumun her bir ferdinin interneti ve teknolojiyi güvenli, faydalı, etkili şekilde kullanmalarını sağlamaya yönelik faaliyetler, içerikler, çalıştaylar, çevrimiçi ve çevrimdışı konferanslar, ürünler geliştirerek vatandaşlarımızın farkındalık ve bilinç düzeyinin artırılmasına katkıda bulunmaktır.

Kaynak: Haber Merkezi