Ergene Belediyesi Ulaş Düğün Salonu’nda aday tanıtım toplantısı düzenlendi. 
Toplantıya CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Mehtap Tural, Ergene İlçe Başkanı Ramadan Duran, il ve ilçe yöneticileri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, meclis üyesi adayları, önceki dönem Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Menderes Yıldız, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ergene Belediyesinin 2024 – 2029 döneminde Ergene’nin 17 mahallesinde hayata geçireceği projelerin tanıtımı gerçekleştirildi. 
Ardından CHP Ergene İlçe Başkanı Ramadan Duran’ın konuşması sonrası sahneye Ergene Belediyesi meclis üyesi adayları tek tek tanıtılarak davet edildi. Büyük coşku ve yoğun alkışları eşliğinde sahneye gelen Ergene Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Rasim Yüksel salonu tıklım tıklım dolduran yüzlerce kişinin alkışları arasında kürsüye geldi.
 
Yüksel, 10 yıl önce Ergene’de kurucusu olduğu Ergene Belediye Başkanlığı görevinden bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dalgalandırıyor olmaktan dolayı büyük bir onur ve gurur duyduğunu ifade etti. 

“Ulu çınarların” hayır dualarını aldı “Ulu çınarların” hayır dualarını aldı

Yüksel, şöyle devam etti:
“Siz değerli yol ve dava arkadaşlarımız ile birlikte Ergene’mizin karış karış her noktasını dolaşarak, vatandaşlarımıza tek tek dokunarak kazandığımız zaferler ortadadır. Bu kale cumhuriyetçilerin kalesidir. Bu kale Atatürkçülerin kalesidir derken işte siz değerli yoldaşlarımızın azim ve kararlılığından bahsediyordum. 10 yıldır Ergene’mizde gururla görev yaparken 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde önce siz değerli üyelerimizin teveccühü ile ön seçimden çıktık. Ben demokrasi yarışına katılan diğer tüm aday adayı arkadaşlarıma da bir kez daha teşekkür ediyorum.”
 
Yüksel, “10 yıllık görev hayatımızda hiçbir zaman boş hayaller peşinde koşmadık. Neyi hayal ettiysek onu projelendirdik ve hayata geçirdik” diye konuştu.
 
 “Bizim sahada hizmetlerimiz, sandıkta söyleyecek sözümüz var” diyen Yüksel, şunları kaydetti:
“Altyapıdan üstyapı projelerine, 80 adet parkın yanında 4 adet düğün salonuna, stadyumlardan müzelerimize, sosyal tesislerimizden tarımsal kalkınma hamlelerine kadar birçok büyük projeyi tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Sosyal belediyeciliğin öncüsü bir belediye olduk. Doğumdan ölüme kadar vatandaşımız neye ihtiyaç duyuyorsa o alanlarda hizmetleri vatandaşın ayağına kadar götürdük. Bırakın birileri hayal peşinde koşsun.  Siyaseti ticareti kadar olan kişilerden korkumuz yoktur.  Yeni dönemde de tüm mahallelerimizde slaytta gördüğünüz üzere birçok projemizi gerçekleştireceğiz. Devletin yatırım noktasında sınıfta kaldığı alanlarda dahi Ergene Belediyesi olarak hizmet üretiyoruz. İnşallah yeni dönemde tüm mahallelerimiz geçmişte olduğu gibi yatırımlarımızdan aslan payını almaya devam edecektir.”
 
Konuşmasının bir bölümünde CHP üyelerine seslenen Yüksel, şu ifadeleri kullandı:
“Değerli yol arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisinin cefakar üyeleri, unutmayınız her günün şafağı olduğu gibi 31 Mart akşamının şafağında da zafere ulaşacak olan bizleriz. Bugünden sonra kıymetli meclis üyesi adaylarımız ve siz dava arkadaşlarımız ile durmadan, yorulmadan zaten gönüllerinde yer ettiğimiz vatandaşlarımıza ulaşarak Ergenede tarihi bir farkla seçimi kazanmaya hazır mısınız?  İşte bu güç ve inançla diyorum ki iyi ki Cumhuriyet Halk Partisinin bir ferdiyim. İyi ki sizler gibi dava ve yol arkadaşlarına sahibim. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri ise Cumhuriyet Halk Partisidir. Saygıdeğer Cumhuriyet Halk Partililer, bugünden tezi yok zaten sahalarda olan örgütümüz ile birlikte tek tek vatandaşımız ile buluşarak her birinin oylarına talip olacağız. Hiçbir çekinceniz olmasın ki Ergenemizde hizmet siyaseti ile her vatandaşımız tarafından takdir edilen projelerimiz ortadadır. Vatandaşımıza yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır ilkesiyle yaklaşarak anlatacak çok şeyimiz var. Bundan hiç şüpheniz olmasın.”
 
Yüksel, şu değerlendirmelerde bulundu: “Kuruluşundan bugüne partimize emek vermiş başta ilk başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm partililerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. İlçemizde de Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında geçmişten günümüze emek veren tüm değerli geçmiş ilçe başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza çok teşekkür ediyorum.31 Mart akşamında işte bu kıymetli örgütümüz ile meclis üyelerimiz ile kadın kollarımız ve geleceğimizin teminatı gençlerimiz ile sandıktan başarıyla çıkan bizler olacağız. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Yolumuz açık ve aydınlık olsun”

Kaynak: Haber Merkezi