Rasim Yüksel, aday adaylığını açıklayacak Rasim Yüksel, aday adaylığını açıklayacak

Hastalara daha hızlı ve etkin hizmet vermeyi amaçlayan Ergene Belediyesi, oluşturduğu hasta nakil ambulansı ile hastalarını çevre hastanelere naklediyor. Ergene Belediyesi tarafından 2016 yılında hizmete giren hasta nakil ambulansı hizmeti vatandaşların takdiriyle karşılanıyor. Sağlık alanında eğitimli ve gülen personeli ile gece gündüz demeden halkın her türlü ihtiyacına cevap vermek adına uygulanan hasta nakil ambulansı hizmetinde hastalar evlerinden alınarak İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Çerkezköy ve Çorlu’daki hastanelere ücretsiz bir şekilde götürülüp tedavilerinin ardından tekrar evlerine bırakılıyor.

Hasta nakil ambulansı hizmeti gerçekleştiren Ergene Belediye Başkanlığı, özellikle yatalak hastaların hastanelere ulaşımı konusunda kolaylık sağlamak üzere hasta nakil ambulansı ile vatandaşlarını yanında bulunuyor.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin sayılı belediyelerinde olan bu hizmet Ergene Belediyemizde de var, tam teşekküllü hasta nakil ambulansı ile sağlık konusunda hassasiyetimiz ve sevgimiz ile çalışıyor ve çalışmaya da devam edeceğiz. Ergene’de bizim için en büyük mutluluk vatandaşlarımızın sağlığıdır” dedi.

Kaynak: Alper Atakan