Çiftlikönü’nde Saygı’ya yoğun ilgi Çiftlikönü’nde Saygı’ya yoğun ilgi

Kapalı pazaryerinde gerçekleşen iftar programı, yaklaşık 4 bin mahalle sakinini aynı sofrada bir araya getirdi. Her akşam farklı bir mahallede organize edilen Gönül Sofraları Mahalle İftarları programında Süleymanpaşa’da yaşayan on binlerce vatandaş Ramazan’ın birlik ve beraberlik aşılayan ruhunu idrak ediyor. Bu yılın ilk Gönül Sofrası Altınova Mahallesi’nde kurulurken, 7’den 70’e yaklaşık 4 bin Süleymanpaşalı aynı anda oruç açarak aynı duaya “amin” dedi.
İLAHİ KONSERİ VE KARAGÖZ-HACİVAT GÖSTERİSİ RENK KATTI
Gönül Sofraları İftar Programı, Altınova Mahallesi Kapalı Pazaryeri’nde gerçekleştirilirken, iftar saati öncesi İlahi Konseri, aynı sofrada buluşan mahalle sakinlerine ramazanın manevi atmosferini hissettirdi.
 Ezanın okunması ile aynı anda oruç açan Süleymanpaşalılar, birlik ve beraberlik ruhunu sergiledi. İftar öncesi Eski Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen, iftar duası yaptırarak Gönül Sofralarını kuran, emek ve destek veren herkese teşekkür etti.
BAŞKAN UZUNLAR: “HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”
İftarın ardından Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar bir konuşma yaparak ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi. Uzunlar, “Ramazan ayının ilk iftarını, Altınova Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde kurulan Gönül Soframızda açıyoruz. Bizleri bereketiyle donatan ve huzur iklimi yaşatan ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Allah cümlemizin ibadetini kabul ve makbul eylesin” diye konuştu.
HACİVAT-KARAGÖZ GÖSTERİSİ Program, çocuklara yönelik Karagöz ve Hacivat gösterisi ile devam ederken, pamuk şekeri, Osmanlı macunu, ramazan şerbeti, patlamış mısır ve çay-kahve ikramları ile Gönül Sofrası şenlenmiş oldu.
Gönül Sofraları Mahalle İftarları, her akşam farklı bir mahallede kurularak ramazan ayı boyunca devam edecek. İşte ilk hafta programı:
12 Mart Salı (bugün) Yavuz Mahallesi Kapalı Pazaryeri
13 Mart Çarşamba 100. Yıl Mahallesi Yeni Sanayi Caddesi
14 Mart Perşembe Ortacami Mahallesi Evliya Çelebi Caddesi
15 Mart Cuma Karacakılavuz Mahallesi Karacakılavuz Sosyal Tesisleri
16 Mart Cumartesi Atatürk Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Caddesi
17 Mart Pazar Kumbağ Mahallesi Kumbağ Limanı

Kaynak: Haber Merkezi