İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner, Olağanüstü Kurultay sonrası partinin yeni Genel Başkanı Müsavvat Dervişoğlu'nun liderliğinde belirlenen hedefleri ve vizyonu paylaştı. Kurultayın demokratik bir süreç olduğunu vurgulayarak, parti içinde birlik ve başarıya odaklanmanın önemine değindi.
Gökhan Metiner, partinin yeni Genel Başkanı Müsavvat Dervişoğlu'nun liderliğinde belirlenen hedefleri ve vizyonu paylaştı. 
Metiner, partinin Erdoğan'ın adaylığını tartışmaya açmayacağını ve Anayasa değişikliğinin tek adam rejimini pekiştirmemesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, milli değerlere bağlılık ve adalet sisteminin düzeltilmesi gerekliliği üzerinde durdu.

Konser sonrası sahil çöplüğe döndü Konser sonrası sahil çöplüğe döndü

Metiner, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
“27 Nisan Cumartesi günü gerçekleşen İYİ Parti Olağanüstü Kurultayı'nda Müsavvat Dervişoğlu genel başkan seçildi ve ardından 81 il başkanı ile birlikte ilk grup toplantısına katıldık. Kurultayın demokratik bir süreç olduğunu vurgulayarak, partinin hedefinin millete umut olmak ve yapılan hatalardan ders alarak ilerlemek olduğunu belirttik. Genel Başkan Dervişoğlu, 1200'e yakın delegenin oy kullandığı bir seçim sürecinin demokrasiye olan inançlarını pekiştirdiğini ifade etti. Partimizin yeni divanının oluştuğunu ve birlik ve bütünlüğü sağlama çabası içinde olduklarını belirttik. Ayrıca, Erdoğan'ın adaylığını tartışmaya açmayacaklarını ve Anayasa değişikliğinin tek adam rejimini güçlendirmemesi gerektiğini vurguladık. Milli değerlere bağlılık ve eğitim sisteminin düzeltilmesi gerekliliğini vurguladık. Son olarak, adaletin sağlanması için mücadele etme kararlılığımızı dile getirdik ve 2028'e hazırlanma çağrısı yaptık.”

Metiner sözlerinin devamında, "Sinan Ateş suikasti için Genel Başkanımız bununla ilgili de 'Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun’ diyor. İYİ Parti olarak Sinan Ateş olayının takipçisi olacağız. Partimizden bir gerekçe ile istifa eden gönüldaşlarımızı partimize davet ediyorum. Genel Başkanımıza veya partimizle alakalı hakarete varan olumsuz bir söylemi yok ise birlikte mücadeleye varız. Bizim hem kapımız hem gönlümüz açık. Onları tekrardan partimizle hareket etmeye davet ediyoruz" dedi. 

Metiner, şunları kaydetti:
“Genel başkanımız Anayasaya ilgili de mevcut Anayasa değişikliği tartışmalarının ülkenin gerçek sorunlarını görmezden geldiği ve tek adam rejimini güçlendirebileceği vurgulanıyor. İYİ Parti, Erdoğan'ın devamını sağlayacak bir Anayasa değişikliğine karşı çıkıyor ve mevcut sistemin ülkeye uygun olmadığını belirtiyor. Özellikle ilk dört madde ve 66. madde gibi temel unsurların değişmemesi gerektiğini vurgulayarak, milli değerlere bağlılığını ortaya koyuyor. Bu ifadeler, partinin mevcut politika ve Anayasa tartışmalarındaki tutumunu net bir şekilde ifade ediyor."

Kaynak: Haber Merkezi