Çorlu Belediye Başkanı ve CHP Çorlu Belediye Başkan adayı Ahmet Sarıkurt, siyasi parti ziyaretleriyle seçim startını verdi.
İlk ziyaretini Cumhuriyet Halk Partisi Çorlu İlçe Başkanlığına gerçekleştirerek İlçe Başkanı Cüneyt Akar ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Sarıkurt, 31 Mart 2024’te yapılacak Mahalli İdareler Seçimini bir kez daha büyük bir farkla kazanacaklarını belirterek, “Çok çalışacağız, Çorlu başta olmak üzere; tüm ilçelerimizde ve Tekirdağ Büyükşehirde hep birlikte başaracağız” dedi.

SİYASİ PARTİLERİ ZİYARET ETTİ
Cumhuriyet Halk Partisi ziyaretinin ardından CHP Çorlu İlçe Başkanı Cüneyt Akar ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte AK Parti Çorlu İlçe Başkanlığını ziyaret eden Sarıkurt, burada İlçe Başkanı Kenan Kelle, Çorlu AK Parti Belediye Başkan Adayı Hakan Sunal ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek seçim çalışmalarında kolaylıklar diledi.
Ardından MHP Çorlu İlçe Başkanlığında İlçe Başkanı Cemal Daştan ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Sarıkurt, yaklaşan seçim sürecinin tüm siyasi partiler için önemli olduğunu ve seçimin huzur içinde geçmesini temenni ettiğini ifade etti.
Son olarak İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanlığı ziyaretinde İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanı Salih Özbay, İYİ Parti Çorlu Belediye Başkan Adayı Akın Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Sarıkurt, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan seçimlerin başta Çorlu olmak üzere Tekirdağ ve ülkemiz için hayırlı olması dileğinde bulundu.

Öğrenciler topraktan kap yapmayı öğrendi Öğrenciler topraktan kap yapmayı öğrendi

“BÜYÜK BİR FARKLA KAZANACAĞIZ” 
Ahmet Sarıkurt ziyaretler sonrasında yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:
“Mahalli İdareler Seçimleri ülkemiz için büyük bir öneme sahip. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde daha önce olduğu gibi siyasi partilerimizi ziyaret ederek görüşmeler yaptık. Kardeşlik, birlik ve beraberlik içinde centilmence geçecek bir seçim süreci hepimizin ortak gayesi. Kentimizde yaşadığımız huzurun bozulmasını asla istemiyoruz. Bu kapsamda görüşlerimizi paylaştık ve adaylara seçim süreci için kolaylıklar diledik.
Her adayın tek gayesi tabii ki seçimi kazanan taraf olmak. Ancak sürecin sonunda büyük bir farkla kazanan taraf biz olacağız. Çok çalışacağız; Çorlu’da başaracağız, Çerkezköy’de başaracağız, Süleymanpaşa’da başaracağız, tüm ilçelerimizde başaracağız ve tabii ki Tekirdağ Büyükşehirde başaracağız! Hep birlikte başaracağız. Ama biz başardık diye kimsenin üzülmesine müsaade etmeyeceğiz, herkesi kucaklayacak, herkese sarılacağız. 2019 seçimlerinde “Biz olunca sevgi olur” diyerek çıktığımız yolda ulaşabildiğimiz her yere sevgi götürdük, saygı götürdük, inanç götürdük ve halkımızla kucaklaşarak sevgimizi büyüttük.  Bunu başarabildiğimiz için ne mutlu bize... Bu sevgiyi daha da büyüteceğiz, sarılmak için kollarımızı daha geniş açacağız, insan ayırmadan daha çok insana sarılacağız Atatürk’ün ilke ve devrimlerini takip eden, devletini, milletini seven güzel kentimin güzel insanlarının güvenine lâyık olmak için üstlendiğim sorumluluğun farkındayım ve sorumluluklarımı yerine getireceğime söz veriyorum.

ATATÜRK VURGUSU
“Geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştireceğimiz kentlerimizi daha çağdaş yarınlar için hazırlayacak projelerimizle yolumuza devam ediyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, ‘Hiçbir zafere, çiçekli yollardan gidilmez, başarıya giden yolda, ter vardır, sıkıntı vardır, yorgunluk vardır, yüksek bir irade vardır’. Yolumuz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği muhasır medeniyet yoludur. O’nun ilke ve devrimleri ışığında yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Halkın başkanı olmak, güzel Çorlu’muza nice güzel hizmetler sunabilmek için bir ve beraber olmaya devam edeceğiz. Hizmetlerimizin devamı var. Sizleri çok seviyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi