Keşan’da “halk pazarı” yarın kurulacak Keşan’da “halk pazarı” yarın kurulacak

Gerçekleşen anma programında konuşan Helvacıoğlu, “Merhum Belediye Başkanımız Alaattin Önen’i vefatının 22. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz. 1984- 1989 yılları arasında Keşan’ımıza emek vermiş başkanımıza yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Keşan Belediyesi ve Keşan halkı adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Merhum belediye başkanımız Alaattin Önen’e Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Geride kalan ailesine de esenlikler, sıhhatler ve uzun ömürler versin. Hepimize de diğer dünyaya göçtüğümüzde arkamızda iyi şeylerle anılmayı nasip etsin. Ben böyle bir günde önen ailesine bir kez daha taziyelerimi sunuyor, kendilerine Allah’tan sabır diliyorum. Keşan’a büyük hizmetleri geçmiş büyüğümüzdü. Allah nur içinde yatırsın, cümlemize de böyle sevenleri dostları tarafından anılmayı nasip etsin.”dedi.
Mustafa Helvacıoğlu’nun ardından Alaattin Önen’in sevenleri söz aldı.
Keşan’daki Asri Mezarlık’ta gerçekleşen anma törenine Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun yanı sıra CHP İlçe Başkanı Anıl Çakır, Keşan Belediye Başkan Adayı Mehmet Özcan, siyasi parti temsilcileri, merhum Alaattin Önen’in ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.
Program; konuşmaların ardından Ali Küçük tarafından duaların okunması ve Alaattin Önen’in mezarına çiçekler bırakılmasıyla sonra erdi.

Kaynak: Haber Merkezi