Ergene Kaymakamlığı çatısı altında Ergene Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Ergene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ergene Velimeşespor Kulübünün paydaş olarak gerçekleştirdiği “Ergene’nin Çocukları Takımına Sahip Çıkıyor” projesi Mustafa Kemal Atatürk Stadı’nda hayat buldu.

Ergene ilçesi sınırlarında eğitim öğretimini sürdüren, özellikle ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören, kırsal bölgede yaşayan dezavantajlı çocukların akademik başarılarının yanı sıra sportif ve sosyal zenginliklerin tanıtılması amacıyla başlatılan ve toplamda 975 öğrencinin katılmasının hedeflendiği proje kapsamda ilk buluşma gerçekleştirildi.

Proje kapsamında 50’yi aşkın öğrenci öğretmenleri nezaretinde tribünlerdeki yerlerini alarak Tekirdağ’ın profesyonel liglerdeki tek temsilcisi Ergene Velimeşespor’un Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu’nda Elazığspor takımı ile karşı karşıya geldiği TFF 3. Lig 2. Grup 5. hafta karşılaşmasını izledi. 
Ergene Gençlik ve Spor Müdürü Şenol Doğramacı, Ergene İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Parıltı, Velimeşespor Başkanı Serkan Bezgin de tribünlerde yer alan öğrencileri yalnız bırakmadı.

Çorluspor 1947 adım adım zirveye yaklaşıyor Çorluspor 1947 adım adım zirveye yaklaşıyor

Organizasyona katılan ve bir hayli heyecanlı oldukları gözlenen öğrencilerin Ergene Velimeşespor’a destek olmak için tek yürek oldukları, neşeli ve keyifli dakikalar yaşadıkları dikkati çekti.

Kaynak: İlkay Danacılar