Ergene Belediyesi tarafından 206 çocuk sünnet ettirildi. Sünnet çocukları için Yeşiltepe Mahallesi Bilal-i Habeşi Camisi’nde Mevlid-i Şerif okutuldu.

Mevlit programında konuşan Belediye Başkanı Rasim Yüksel, çocukların, ülkenin geleceği olduğunu söyledi.Bu anlayıştan hareketle gerçekleştirdikleri sünnet şöleni kapsamında 206 çocuğu ücretsiz sünnet ettirdiklerini anlatan Yüksel, şunları kaydetti:

“Sünnet şöleni kapsamında erkekliğe ilk adımı atan çocuklarımız için Yeşiltepe Mahallesi’nde bulunan Bilal-i Habeşi Camisi’nde Mevlid-i Şerif okuttuk. Büyük toplum olmanın en önemli özelliklerinden biridir acılarını ve sevinçlerini paylaşmak, dayanışma içinde olmak. Bizler de bu anlayıştan hareketle Ergene ilçemizde her zaman halkımızın yanında olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Sevinçlerini paylaşıyor, acılarına ortak oluyoruz. Bugün de belediyemiz tarafından sünnet ettirilen 206 çocuğumuz için mevlit programımızda vatandaşlarımızla bir arada olduk. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız adına her alanda hizmetlerimiz devam etmektedir. Ergenemiz için, geleceğimiz için projelerimizi hizmetlerimizi sürdürüyoruz.”

Mevlit programına Belediye Başkan yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, sünnet olan çocuklar ve aileleri katıldı.

Muhabir: Alper Atakan