Ergene Belediye Meclisi toplandı  Ergene Belediye Meclisi toplandı 

Ergene Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından Marmaracık Göl Restoran’da Muhtarlar Günü dolayısıyla kahvaltı programı düzenlendi.
Kutlama programı kapsamında ilk olarak Ergene Kaymakamı Kadir Duman, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, siyasi partilerin ilçe başkanları ve temsilcileri, birim müdürleri, daire amirleri Ergene Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Doğru ve Ergeneli muhtarların katılımıyla Marmaracık Demokrasi Meydanı’nda yer alan Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ergene Muhtarlar Derneği adına Velimeşe Mahallesi Muhtarı Mehmet Erkul gerçekleştirdi.
Konuşmanın ardından yine Marmaracık Mahallesi’nde yer alan Göl Restoran’da Kaymakam Duman, Başkan Yüksel protokol üyeleri, muhtarlar ve eşlerinin katılımıyla kahvaltı programı düzenlendi.
Ergene Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Doğru ile Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in kısa birer konuşma gerçekleştirdiği kahvaltıda Başkan Yüksel, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nün 2015 yılında yayımlanan Başbakanlık genelgesi ile kutlanmaya başladığını kaydederek, o tarihten bu yana Ergene Belediyesi tarafından da kutlandığını söyledi.
“Ergene Belediyesi olarak aynı amaç doğrultusunda çalıştığımız muhtarlarımızla el ele vererek vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz ve bundan dolayı büyük bir onur ve gurur duyuyoruz diyen Yüksel, şu ifadeleri kullandı:
“Demokrasimizin ve yerel yönetimlerin yapı taşlarından olan muhtarlar yerel yönetimler ile vatandaşlar arasında köprü görevi görüyor. Mahallede yaşayan vatandaşlarımızın sorununu, ihtiyaçlarının neler olduğunu bizlerden önce belediyeden önce muhtarlar biliyor, görüyor ve tespit ediyor. Bu taleplerin bizlere iletilmesi ile de sorunlara kısa sürede çözüm imkanına kavuşmuş oluyoruz. Büyük bir fedakarlıkla görevlerini icra eden ve halkımızın sesi olan muhtarlarımızın gününü bir kez daha kutluyorum. Bizler de Ergene Belediyesi olarak muhtarlarımızdan gelen talepleri halkımızın talebi olarak biliyor, görüyor ve o şekilde değerlendiriyoruz. Mahallerimize, muhtarlarımıza hangi projenin sözünü verdiysek hangi taahhütte bulunduysak hepsini yerine getirdik, henüz proje aşamasında olanları da en kısa sürede tamamlayarak hep birlikte halkımızın hizmetine açacağız.  19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesi ile ilçemizin 17 mahallesinde vatandaşlarımızın sorunlarını bize ileten muhtarlarımızın gününü bir kez daha kutluyor, saygı ile selamlıyorum.” 
Programın sonunda Başkan Yüksel ilçede görev yapan muhtarlar ve eşlerine günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

Kaynak: Özge Ebecek