Sağlık Mahallesi’nde düzenlenen fener alayı programına vatandaşlar, belediyenin dağıttığı fenerlerle katıldı. Yüzlerce kişi fener alayı etkinliğine katılırken hep birlikte söylenen marşlar eşliğinde Seyit Onbaşı Parkı’na yürüdü.

Fener alayı kortejinde Ergene Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılına özel hazırlattığı 1923 metrelik Türk bayrağını açtı. Yüzlerce vatandaş dev Türk bayrağı ile marşlar eşliğinde Seyit Onbaşı Parkı’na geldi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, burada yaptığı konuşmada, şu ifadeleri kullandı:

30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın 101. yıl dönümü kutlu olsun. Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu güzel vatanda en iyi şekilde sahip çıkmaya devam edeceğiz. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız Ergene’de gündüz ve akşam düzenlenen programlarla büyük bir coşku içinde kutlandı. Bize bu mutluluğu ve bu gururu yaşatan Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını şükran ve minnetle anıyorum.”

Fener alayına  CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Belediye Başkan yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

DOSYA HABER: 42 YILDIR ÖLÜM SAÇAN NEHİR: ERGENE (2) DOSYA HABER: 42 YILDIR ÖLÜM SAÇAN NEHİR: ERGENE (2)

Muhabir: Zehra Kıyıcı