Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde kilit parke taş, asfalt ve park yapım çalışmaları gerçekleştirirken, muhtarlık binaları, eğitim kurumları ve sağlık merkezlerinin de ihtiyaçlarını gideriyor.

Fen İşleri Müdürlüğünden Sorumlu Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baydarlı, Bakırça Mahallesi’nde yapımına başlanan yeni park çalışmaları, Cumhuriyet Mahallesi’nde başlatılan asfaltlama çalışmaları ve Marmaracık Mahallesi’nde devam eden kilit parke taş çalışmalarını inceleyerek ekiplere kolay gelsin dileklerinde bulundu.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada “Hangi mahallede ne söz verdiysek yapıyoruz. İlçemizin en büyük sorunlarından yol sorununu göreve geldiğimiz ilk günden itibaren yapmış olduğumuz alt yapı çalışmaları ile en aza indirdik. Yapılmayan eksik
yollarımızı da bir bir tamamlıyoruz. Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz ilçemizin dört bir yanında çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor” dedi.

Hayırseverin adı anaokullarında yaşatılacak Hayırseverin adı anaokullarında yaşatılacak

Yüksel, şunları kaydetti:

“Bundan tam 9 yıl önce yeni kurulan bir belediye olarak elinde hiçbir ekipmanı ve malzemesi olmayan Ergene Belediyemiz bu kısa sürede bünyesine kazandırmış olduğu iş makineleri, ekipmanlar ve malzemelerle Ergene halkına beklemiş olduğu hizmetleri en iyi şekilde veriyor. Yaptığımız yol çalışmalarımız ile Ergene’nin
çehresini değiştirmeye, sokak ve caddelerimizi daha modern bir hale getiriyoruz. Tekirdağ’da, Türkiye’de parmakla gösterilen örnek bir belediye olduk, bu başarıda en büyük pay halkımızın bize duyduğu inanç ve güvendir. Ergene Belediyesi olarak tek bir amacımız var o da her zaman sevgi kenti Ergene’mize en iyi hizmeti sunmaktır.”

Kaynak: İlkay Danacılar