Ergene Belediyesi 2014 yılından beri geleneksel hale getirerek düzenlediği toplu sünnet şölenini bu yıl da gerçekleştirecek. Bu yıl 220 çocuğu sünnet ettiren belediye, erkekliğe ilk adımı atan çocukların eğlenmesi için 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda şölen düzenleyecek.

Uzman doktorlar tarafından cerrahi müdahaleleri yapılan çocukların aileleri bu güzel etkinliğin içinde yer almaktan dolayı son derece memnun olduklarını belirterek, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e teşekkürlerini iletti.

Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, sosyal belediyeciliğe önem verdiklerini, bu anlayışıyla halka hizmetler sunduklarını söyledi.

Sünnet şöleninin, ailelerin doya doya eğleneceği bir etkinlik  çerçevesinde düzenleneceğini anlatan Rasim Yüksel, şöyle konuştu:

“Sünnetin bizim toplumumuzda gerek dini gerekse geleneksel açıdan çok önemli bir yeri vardır. Ergene Belediyesi olarak bu sene 220 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Erkekliğe ilk adımı atan çocuklarımızın sünnet kıyafetleri Ergene Belediyemiz tarafından karşılanmaktadır. Uzman doktorlarımız tarafından cerrahi işlemleri yapılan çocuklarımız sağlıklarına kavuşanına kadar takipleri yapılmaktadır. Bu etkinlikler toplumsal ve sosyal bir sorumluluk açısından bir görevdir. Manevi mutluluğun ve huzurun artarak çoğaldığı hizmetlerimiz kapsamında sünnet olan çocuklarımızın sevinci, ailelerin mutluluğu bizleri de mutlu ediyor. Ergenemizde çıktığımız hizmet yolculuğumuzda vatandaşlarımızın yanında olmayı görev edindik. Doğumdan ölüme kadar halkımızın yanında olurken, vatandaşlarımızın mutlu günlerini taçlandırmak adına erkekliğe ilk adımı atan çocuklarımız için düzenleyeceğimiz sünnet şölenimiz ile yine bu yılda bu mutluluğu hep beraber yaşayacağız inşallah. Sünnet olan çocuklarımıza ve ailelerine geçmiş oldun dileklerimi iletiyorum.”

Muhabir: Abdullah Yalçın

Editör: Trakya Gazetesi