Velimeşe Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu’nda oynanan ve Van bölgesi hakemlerinden Sercan Karaca’nın düdük çaldığı maçta Karaca’nın yardımcılıklarını Diyarbakır bölgesi hakemlerinden Ulaş Çelik ile Şanlıurfa bölgesinden Abdülkadir Yılmazoğlu yaptı.

Ergene Velimeşespor karşılaşmaya kalede Boğaçhan savunmada Burak Can, Mert Er, Okan, Mertcan, orta alanda Akif, Yusuf, Özgen, Ali Say, Fatih Dilek ve ileri uçta Ömer Yıldız dizilişi ile başladı.
Ev sahibi olmasının da avantajını kullanarak karşılaşmaya hızlı başlayan Ergene Velimeşespor karşılaşmanın 14. dakikasında kendi yarı alanından topla çıkan Mert Er’in savunma arkasında derin gönderdiği topa bir başka savunma oyuncusu Burak Can hareketlendi. Burak Can’ın kale sahasına gönderdiği topa ayak koyan Ömer Yıldız takımını 1 – 0 öne geçirdi.

İlk yarıda başka gol olmayınca Ergene Velimeşespor soyunma odasına 1 – 0 önde giden taraf oldu.
İkinci yarının ilk bölümünde konuk takımın geliştirdiği atakları başarı ile önleyen Ergene Velimeşespor zaman zaman kontra ataklarla rakip kalede tehlike de yarattı. Mavi beyazlılar oyunun son bölümlerinde yakaladığı net gol şanslarını değerlendiremeyince, Ergene Velimeşespor karşılaşmadan 1 – 0 galip ayrılarak 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu.
Ergene Velimeşespor gelecek hafta İzmir deplasmanında grup lideri Karşıyaka’ya konuk olacak

Editör: Trakya Gazetesi