Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Ergene ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan Ergene Spor Kompleksi’nde incelemelerde bulundu.

Yapımı tamamlanan Gençlik Merkezi, kapalı kort ile yapımı devam eden spor salonu ve Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nu gezen Vali Soytürk, yetkililerden bilgi aldı.
Yapımı tamamlanan Gençlik Merkezi’nin içerisinde 5 derslik,  konferans salonu,  yönetici odası,  teknik oda bulunmakta olup, burada konferans, sergiler, tiyatro, satranç, resim, akıl ve zeka oyunları, bilgisayar, İngilizce, ücretsiz kurslar ve gençlerin beden ve ruh sağlığını korumak, sosyal kültürel gelişimleri desteklemek ve ilgi alanları doğrultusunda eğitimlerine katkı sağlanmasına yönelik faaliyetler planlanmaktadır.

Yapımı son aşamaya gelen Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 5 kulvarlı olup içerisinde duş, soyunma, antrenör ve idari odalar yer almaktadır.

4 soyunma odası, idari odalar ve 500 seyirci kapasiteli tribünü bulunan geniş bir kullanım alanına sahip Kapalı Spor Salonu’nda da son aşamaya gelindi.
Beton zemin üzerine aydınlatmalı olarak yapılan Kapalı Tenis Kortu, kullanıma hazır hale getirildi.

Editör: Trakya Gazetesi