Yüksel çiftçilere projelerini anlattı Yüksel çiftçilere projelerini anlattı

Istranca Dağları’ndan doğarak Trakya’nın ortasından geçen ve Ege Denizi’ne dökülen 280 kilometrelik Ergene Nehri, temizlik çalışmalarına rağmen simsiyah akmaya ve çevresine zarar vermeye devam ediyor. Ergene Nehri’nin kirliliğinden en çok etkilenen yerlerin başında ise Ergene ilçesinin Sağlık Mahallesi bölümü geliyor.

CHP PM Üyesi ve Çevre Komisyonu Üyesi Baran Bozoğlu, Ergene Nehri’ndeki kirliliğe dikkati çekmek amacıyla Çorlu Deresi kıyısında basın açıklaması yaptı.
Bozoğlu açıklamasında, nehirdeki kirliliğin giderilmesi için gereken çalışmaların bir an önce yapılması gerektiğini ifade etti. 
Açıklamaya, CHP Tekirdağ İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli, Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, CHP Ergene İlçe Başkanı Ramadan Duran, Çorlu İlçe Başkanı Cüneyt Akar, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri katıldı.
 Bozoğlu’nun açıklamalarının ardından Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, önceki dönem Tekirdağ Milletvekili ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Candan Yüceer açıklamalarda bulundu.
Etrafına son derece kötü ve ağır koku ile hastalık yayan Çorlu Deresi sorununun bir an evvel çözülmesi gerektiğini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, bu konunun takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Kaynak: Haber Merkezi