Durmadan yorulmadan çalışmaya söz verdi Durmadan yorulmadan çalışmaya söz verdi

Ergene Göl Restoran’da düzenlenen kahvaltı programına Belediye Başkanı Rasim Yüksel, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, Ergene ilçesinde eğitim – öğretim veren özel eğitim kurumlarında eğitim – öğretim gören öğrenciler, velileri, öğretmenleri ve engelli vatandaşlar ile aileleri katıldılar.
Öğrencilerin şiirler okuyarak günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yaptığı programda söz alan Rasim Yüksel, engelli insanların yaşadığı sıkıntı ve sorunları kendi sorunları gibi görmemiz gerektiğini ifade etti. 
Yüksel, şöyle konuştu:
 “Engelli vatandaşların hayatta karşılaştıkları sıkıntılara toplumun, çevrenin ortak sorunu gibi bakmalıyız. Bu doğrultuda yaşadıkları her türlü ihtiyaç ve sıkıntıların giderilmesine yardım ederek, bir nebze de olsa hayatlarının daha da kolaylaştırılacağına inanıyorum. Eğer engellilerin sorunlarını kendi sorunumuz gibi görüp empati kurarsak bilinçli ve hassasiyet gösteren toplum yapısı oluşturabiliriz. Engellilerin yaşamlarını daha rahat hayat sürdürebilmeleri ve hak ettiği hayat şartların kavuşturulması amacıyla elimizden gelen imkanları sağlamalıyız.”
Ergene Belediyesi olarak engellilerin hayatlarına dokunduklarını aktaran  Yüksel, “Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sunuyoruz. Bunlar arasında engellilerle ile ilgili bölüm ve faaliyetler de var. İhtiyacı olan vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye temin ettik, etmeye de devam ediyoruz. Eğer çevrenizde ihtiyacı olan biri varsa bizimle irtibata geçmeniz durumunda tedarik edebiliriz. Bunun yanı sıra belediyemiz bünyesinde düzenlediğimiz kurslarımıza engelli bireylerin de katılmalarına olanak sağlıyoruz. Sevgi aracımız engellilerimizin ve ailelerin daima hizmetinde. Yeni dönemde de engellilere yönelik çalışmalarımızı arttırarak sürdüreceğiz” dedi.
Kahvaltı programı günün anısına hatıra fotoğrafları çektirilmesi ile sona erdi.

Kaynak: Özge Ebecek