Süleymanpaşa ilçesindeki bir otelde düzenlenen iftar programına Vali Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk’ün yanı sıra Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan, Adalet Komisyonu Başkanı Naci Ergin, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ahmet Çetin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Askeralma Bölge Başkanı Per. Alb. Davut Kulalar, il protokolü, kurum müdürleri ve devlet koruması altındaki çocuklar katıldı.
İftar programı Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ezan okunmasının ardından hep birlikte oruçlar açıldı.
Akabinde Yahya Kemal Beyatlı Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı tasavvuf musikisi dinletisi sunuldu.
Ardından iftar programında bir konuşma yapan Vali Soytürk, şunları kaydetti:
 “Bu özel akşamımızda, özel iftarımızda sizlerle birlikte olmaktan, beraber olmaktan ramazanın tam ortasında iftar açmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyoruz. Büyük bir aile gibi bir bayram sevinci içerisinde aynı masada oturmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Teşrif edip geldiğiniz için hepinize şükranlarımı sunuyorum.” 
Vali Soytürk’ün konuşmasının ardından İl Müftüsü Mustafa Soykök, yemek duası yaptı.
Vali Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk’ün davetlileri uğurlamasının ardından program sona erdi.

Kaynak: Haber Merkezi