Birçok sosyal projeyi hayata geçiren Çerkezköy Belediyesi, “Halk Akademisi” ile eğitim alanında da öğrencilerin ihtiyaç duyduğu bir uygulamayı başarıyla sürdürüyor. Halk Akademisinde eğitim alan çocuklar girdikleri sınavlarda önemli başarılar kazanıyor. Ekonomik güçlük nedeniyle çocuklarına yeteri kadar eğitim desteği sağlayamayan veliler, belediyenin bu uygulamasından oldukça memnun.

Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’nde 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı başladı.

Belediye Başkanı Vahap Akay, yaptığı açıklamada, kursun ilk olarak 2021 yılında Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim
Kültür ve Sanat Merkezi’nde faaliyet göstermeye başladığını anımsattı.

Destek kurslarından daha fazla öğrencinin faydalanabilmesi amacıyla 2022-2023 Eğitim ve Öğretim dönemi itibarıyla Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi’nde de derslikler oluşturulduğunu aktaran Akay,  “Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde 86, Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezimizde de 80 olmak üzere toplam 166 öğrencimiz destek kurslarımızdan faydalanıyor” dedi.

ÜCRETSİZ YEMEK VE ULAŞIM HİZMETİ VERİLİYOR

Bu yıl Çerkezköy’de ikamet eden 8. Sınıf öğrencilerine yönelik 6 branşta (Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce ve Rehberlik ve Kariyer Planlama) ücretsiz destek kursları vermeye devam ettiklerini aktaran Akay, şöyle konuştu:

“7. sınıfı bitiren ve Kurum Kabul Sınavı’nda başarılı olan öğrencilerimiz Halk Akademimizde eğitim almaya başladılar. Öğrencilerimize ücretsiz kaynak yayın, çanta ve
kurum içi üniforma desteği de yapıyoruz. Ücretsiz ulaşım desteğimizin de verildiği Halk Akademimizde öğrencilerimize 1 öğün tabldot yemek de veriliyor. Alanında uzman eğitmenlerimizden kurs alacak olan öğrencilerimiz, 2023-2024 eğitim öğretim dönemi içerisinde ücretsiz rehberlik ve danışmanlık seminerleri hizmetlerimizden de faydalanabilecek. Öğrencilerimiz için ücretsiz kültür gezileri de
düzenleyeceğiz. Yıl boyunca çocuklarımız çeşitli sosyal ve sanatsal aktivitelerle öğrenirken eğlenecekler”

Editör: Trakya Gazetesi