Trakya Üniversitesinin Kalıcı Yönetim Kurulu üyesi ve Kalıcı Genel Sekretaryası görevini üstlendiği Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Balkan Üniversiteler Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı sonrasında, Arnavutluk Tiran Üniversitesi ile ikili iş birliği anlaşması imzalandı.

Valilik suç duyurusunda bulunacak Valilik suç duyurusunda bulunacak

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Tiran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Artan Hoxha tarafından imzalanan anlaşma ile karşılıklı fayda sağlamak ve ortak paydalar doğrultusunda iş birliğini güçlendirmek amaçlanıyor. 
İkili anlaşma, eğitim, araştırma ve diğer akademik faaliyetlerin yanı sıra kültürel iş birliğini de içermekte olup, öğrenci ve akademisyen değişim programlarını, staj imkanlarını ve akademik, sanatsal ve kültürel etkinlikleri kapsıyor. 

Rektör Prof. Dr. Tabakoğlu, Tiran Üniversitesi ile olan ilişkilerin tarihsel süreç içerisinde artarak geliştiğini vurgulayarak bu anlaşma ile her iki üniversitenin de uluslararası alanda daha etkin bir konuma gelmesine ve öğrenci, akademisyen ve araştırmacılar için daha geniş imkanlar sunmasına katkı sağlayacağını ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi