Kıraç Edirne’yi salladı Kıraç Edirne’yi salladı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın büyük çabalarıyla hizmete açılan Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı, Edirne 9. Kitap Günlerine ev sahipliği yapıyor. 13 Ekim Cuma günü Recep Gürkan’ın ve onur konuğu Ayşe Kulin’in katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Edirne 9. Kitap Günleri, seçkin yayınevlerini, birbirinden değerli yazarları ağırlıyor. Edirne 9. Kitap Günleri kapsamında düzenlenen imza günleri ve söyleşiler ile Edirneliler adeta bir kültür şöleni yaşıyor.
ÇOCUKLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR
22 Ekim Pazar gününe kadar kapıları ziyaretçilere açık olacak Edirne 9. Kitap Günleri’ne minik öğrencilerin ilgisi ise büyük oluyor. Açıldığı günden beri yüzlerce ziyaretçiyi ağırlayan Edirne 9. Kitap Günleri, 4. gününde de öğrencilerin akınına uğradı. Edirne 9. Kitap Günleri 4. gününde Cumhuriyet İlkokulu, Filiz Okulları, Edirne Merkez Ticaret Borsası İlkokulu, Edirne Serhat İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Edirne Sosyal Bilimler Lisesi, Bahçeşehir Koleji, Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi, Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Edirne Merkez Süheyl Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Filiz Kurs Merkezi, Hacıilbey Mensucat Santral Ortaokulu, Edirne Selimiye İmam Hatip Ortaokulu, Edirne Lisesi,  Lala Şahinpaşa İlkokulu, Şahika Erkurt Anadolu Lisesi ve Hasan Sezai Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim gören öğrencileri ve öğretmenleri ağırladı.
Rengarenk kitapların içinde kendilerine farklı dünyalar sunan kitapların arasında kaybolan öğrenciler, sevdikleri yazarlarla sohbet etti, fuarda stant açan yayınevlerini tek tek gezdi. Öğretmenleri ve aileleri eşliğinde fuarı gezen öğrenciler, kitapla buluşmalarını sağlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.
BU ŞEHRİN ÇOCUKLARI KİTAPLA BÜYÜYOR
Edirne 9. Kitap Fuarı’nın yoğun bir ilgiyle devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Kitapsız yaşamak, kör sağır dilsiz yaşamaktır’ sözünden yola çıkarak düzenlediğimiz Kitap Günleri ile bu şehrin çocukları kitapla büyüyor, kitapla büyümeye devam edecek. 22 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek Edirne 9. Kitap Günleri’ne tüm çocuklarımızı ve tüm hemşehrilerimi bekliyorum. Kitapla kalın” dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı