2023-2024 sezonu Edirne 2. Amatör Futbol Ligi’nde A, B ve C Grubu’nda yükselenler belli oldu. C Grubu’nda 2. sırada yer alan Uzunköprü Dereköyspor play-off oynamaya hak kazanırken, A ve B Grubu ikincileri oynanacak son hafta maçları ile belirlendi.

C Grubu’nda son hafta maçında, 1964 Yıldızspor ile Beyendikspor Uzunköprü Oğuz Arda Sel Sentetik Saha’ da karşı karşıya gelecekti. Beyendikspor mücadeleye çıkmayınca 1964 Yıldızspor maçı 3-0 hükmen kazandı 22 puanla 1. Amatör Lig’e yükseldi. Beyendikspor ise -3 puanla 5. sırada yer aldı.

Fevzipaşaspor’da seçmeler yapılıyor Fevzipaşaspor’da seçmeler yapılıyor

Bir diğer müsabakada Mescitpaşa ise Uzunköprü Dereköyspor ile karşılaştı. Müsabaka 2-2 eşitlikle sona erdi veUzunköprü Dereköyspor 17 puanla 2. sırada yer alırken 1. Amatör Lig’e yükselmek için play-off oynamaya hak kazandı. Mescitpaşa ise 11 puanla 3. sırada yer aldı.

Grupta Keşan Özenspor, 10. haftayı BAY geçti ve 1 puanla 4. basamakta yer aldı. Bu sonuçlarla C grubu tamamlandı.

Edirne 2. Amatör Futbol Ligi C Grubu 10. Hafta Sonuçları

1964 Yıldızspor 3-0 Beyendikspor
Mescitpaşa 2-2 Uzunköprü Dereköyspor
Keşan Özenspor - BAY

Edirne 2. Amatör Futbol Ligi A Grubu’nda ise Aslıhanspor, Edirne 25 Kasımspor, Edirne Sarayspor ve Yıldırım Kazanovaspor yer alıyor.

Grupta 6. hafta maçında Yıldırım Kazanovaspor son hafta öncesi 11 puanla şampiyoluğu garantilemişti. Yıldırım Kazanovaspor, 4 puanla 4. basamakta yer alan Edirne Sarayspor ile son hafta maçında Yıldırım İbrahim Acar Sahası’nda karşılşacaktı. Edirne Sarayspor maça çıkmayınca Yıldırım Kazanovaspor müsabakayı 3-0 kazandı ve 14 puanla 1. Amatör’e yükseldi. 

Esas ikinci sırayı yakından ilgilendiren mücadelede 7 puanla 2. basamakta yer alan Edirne 25 Kasımspor ile 5 puanla 3. sırada yer alan Aslıhanspor kozlarını Havsa İlçe Stadı’nda paylaştı. Nefes kesen maç 3-3 eşitlikle sona erdi. Edirne 25 Kasımspor 8 puanla play-off biletini kaparken, Aslıhanspor 6 puanla 3. sırada kaldı.

Edirne 2. Amatör Futbol Ligi A Grubu 6. Hafta Sonuçları

Yıldırım Kazanovaspor 3-0 Edirne Sarayspor 
Aslıhanspor 3-3 Edirne 25 Kasımspor 

Edirne 2. Amatör Futbol Ligi’ B Grubu’nda ise Havsa Yenimahallespor, Ata Gençspor, İstasyon Gençlikspor, Ayşekadınspor yer alıyor.

Edirne 2. Amatör Futbol Ligi’ B Grubu’nda ise son hafta öncesi 10 puanla Havsa Yenimahallespor şampiyonluğu garantilemişti.

Grupta 6. hafta maçında 10 puanlı lider Havsa Yenimahallespor ile topladığı 6 puanla ikinci sıra için iddiasını sürdüren İstasyon Gençlikspor kozlarını Saraçhane 2 Nolu Saha’da paylaştı. Oldukça çekişmeli geçen mücadeleyi İstasyon Gençlikspor 4-3 kazanmayı başardı fakat rakibinin de kazanmasıyla 9 puanda kaldı ve 3. sırayı alarak play-off şansını kaybetti. 

Bir diğer müsabakada 7 puanla 2. sırada olan Ata Gençspor 5 puanla 4. sıradaki ikincilik şansı az da olsa bulunan Ayşekadınspor ile karşılaştı. Ata Gençspor maçı 2-1 galip tamamladı ve 10 puanla 2. sırayı kaptı. Ata Gençspor play-off oynamaya hak kazandı. Ayşekadınspor 5 puanla 4. basamakta kaldı.

Edirne 2. Amatör Futbol Ligi B Grubu 6. Hafta Sonuçları

İstasyon Gençlikspor 4-3 Havsa Yenimahallespor 
Ata Gençspor 2-1 Ayşekadınspor

Kaynak: İlkay Danacılar