Edirne’de 2. Amatör Futbol Ligi’nde 3 gruptan oluşan sezon devam ediyor. A ve B gruplarında ikinci hafta maçları oynanırken, C grubunda 3. hafta müsabakalarında takımlar kıyasıya mücadele etti

C GRUBU’NDA 3. HAFTA BAŞLADI

Edirne 2. Amatör Futbol Ligi’nde C Grubu’nda 1964 Yıldızspor, Beyendikspor, Keşan Özenspor, Mescitpaşa, Uzunköprü Dereköyspor yer alıyor.

C Grubu’nda üçüncü hafta maçında, Keşan Özenspor ile Mescitpaşa Keşan Sentetik Saha’ da karşı karşıya geldi. Saat 14.00’te oynanan mücadele 2-2 eşitlikle sona erdi. Keşan Özenspor 4 puana ulaştı ve 3. basamağa yükseldi. Mescitpaşa ise 1 puanla 4. sırada yer aldı.

Bir diğer müsabakada Uzunköprü Dereköyspor ise deplasmanda Beyendikspor ile karşılaştı. Beğendik Sahası’nda saat 14.00’te oynanan karşılaşmayı Uzunköprü Dereköyspor 3-1 kazanarak 7 puanla zirveye yükseldi. Beyendikspor ise puansız olarak 5. sırada yer aldı.

Tekirdağ U13 Ligi’nde 6. hafta oynanacak Tekirdağ U13 Ligi’nde 6. hafta oynanacak

Grupta 1964 Yıldızspor 3. haftayı BAY geçti ve 4 puanla 2. basamakta yer aldı. 

Edirne 2. Amatör Futbol Ligi C Grubu 3. Hafta Sonuçları
Keşan Özenspor 2-2 Mescitpaşa 
Beyendikspor 1-3 Uzunköprü Dereköyspor
1964 Yıldızspor - BAY

A VE B GRUBU’NDA İKİNCİ MAÇLAR OYNANDI

Edirne 2. Amatör Futbol Ligi A Grubu’nda ise Aslıhanspor, Edirne 25 Kasımspor, Edirne Sarayspor ve Yıldırım Kazanovaspor yer alıyor.

Grupta ikinci hafta maçında Edirne 25 Kasımspor ile Edirne Sarayspor karşılaştı. Mücadele saat 13.00’te Saraçhane 2 Nolu Saha’ da oynanırken, Edirne 25 Kasımspor maçı 2-1 kazandı ve 4 puanla 2. sırada yer aldı. Edirne Sarayspor ise 3 puanla 3. sıraya geriledi.

Bir diğer maçta ise Yıldırım Kazanovaspor, deplasmanda Aslıhanspor’a konuk oldu. Havsa İlçe Stadı’nda saat 14.00’te oynanan mücadeleyi konuk ekip Yıldırım Kazanovaspor 3-0 kazanarak 4 puana ulaştı ve zirveye yükseldi. Aslıhanspor ise puansız olarak 4. basamakta yer aldı.

Edirne 2. Amatör Futbol Ligi A Grubu 2. Hafta Sonuçları

Edirne 25 Kasımspor 2-1 Edirne Sarayspor 
Aslıhanspor 0-3 Yıldırım Kazanovaspor

Edirne 2. Amatör Futbol Ligi’ B Grubu’nda ise Havsa Yenimahallespor, Ata Gençspor, İstasyon Gençlikspor, Ayşekadınspor yer alıyor.

Grupta ikinci hafta maçında Havsa Yenimahallespor ile Ayşekadınspor kozlarını Saraçhane 1 Nolu Saha’ da paylaştı. Mücadele saat 14.45’te başlarken, mücadele 2-2 beraberlikle sona erdi. Ayşekadınspor bu beraberlikle 4 puanla 2. sırada yer alırken, Havsa Yenimahallespor ilk puanını aldı ve 1 puanla 3. sırada yer aldı.  

Grubun diğer maçında ise İstasyon Gençlikspor ile Ata Gençspor karşılaştı. Maç Saraçhane 1 Nolu Saha’ da saat 12.30’da start alırken, Mücadeleyi ev sahibi ekip Ata Gençspor 3-0 kazanarak 6 puanla zirvede yer aldı. İstasyon Gençlikspor ise puansız olarak 4. sırada yer aldı.

Edirne 2. Amatör Futbol Ligi B Grubu 2. Hafta Sonuçları
Ata Gençspor 3-0 İstasyon Gençlikspor
Ayşekadınspor 2-2 Havsa Yenimahallespor

Kaynak: İlkay Danacılar