30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünde Ergene Belediyesi etkinlik düzenleyecek. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları ve sünnet şöleni festivali bir arada olacak.

Zafer Bayramı kutlamaları ve geleneksel sünnet şöleni festivalinde Anadolu rock müziğinin usta ismi Edip Akbayram sahne alacak.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, çocukların ülkenin geleceği olduğunu söyledi.

Yüksel, şunları kaydetti:

“Bu anlayıştan hareketle ilçemiz genelinde düzenlenen toplu sünnet programı kapsamında bu sene 220 çocuğumuzun sünnet işlemlerini gerçekleştirdik. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünde Ergene Belediyesi olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, sünnet şöleni festivaliyle bir arada olacak. Büyük Zafer’e müthiş bir kutlama programı hazırlanırken 30 Ağustos akşamı Anadolu Rock müziğinin usta sesi Edip Akbayram Ergene halkımıza unutulmaz bir konser verecek.”

Ergene Belediyesi tarafından 30 Ağustos Çarşamba günü düzenlenecek 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları ve Sünnet Şöleni Festivali saat 14.00’de Bilal-i Habeşi Camisi’nde sünnet çocukları için okutulacak mevlit programı ve pilav ikramı ile başlayacak. Ardından saat 18.30’da Ergene Kültür Merkezi binası önünden festival korteji yürüyüşü gerçekleşecek.

Sağlık Mahallesi pazar yerinde tamamlanacak kortej yürüyüşünün ardından festival açılışı ve sünnet olan çocuklar için geleneksel kına töreni yapılacak.

Kına töreninin ardından saat 21.00’de Anadolu rock müziğinin usta sesi Edip Akbayram konseri gerçekleşecek.

Konserin ardından saat 23.30’da Sağlık Mahallesi pazar yerinde fener alayı düzenlenecek.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünde Ergene Belediyesi tarafından düzenlenecek 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları ve sünnet şöleni programına tüm Tekirdağ ve tüm Ergene halkını davet etti.

Muhabir: Hilal Baran

Editör: Trakya Gazetesi