“Tut Elimden Engelleri Aşalım” “Tut Elimden Engelleri Aşalım”

Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince üretilen kent mobilyaları, Nusratiye Mahallesi Kocatepe Caddesi’nde yerini aldı.

Kente estetik bir görünüm kazandırabilmek için çalışma yapan Çorlu Belediyesi, mobilyaların ilk serisini yerleştirdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan ile ilginç tasarımlara sahip kent mobilyalarını inceleyen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, caddede fark yaratan mobilyaları üreten ekiplere teşekkür etti.

Sarıkurt, şunları kaydetti:
“Daha önce Çorlu’muza farklı temalarda kent mobilyaları kazandırdık, şimdi de bu mobilyalara yenilerini ekliyoruz. Farklı tasarımlar halinde üretmeyi planladığımız kent mobilyaları konusunda ekiplerimizle istişarelerde bulunduk. Caddeye farklı bir görünüm kazandırabilmeyi planladığımız proje sonunda mesai arkadaşlarımız ilginç fikirler ortaya koyarak çalışmalarını tamamladılar ve ardından 6 farklı tasarım şeklinde üretilen kent mobilyalarını Kocatepe Caddesi’nde konuşlandırdık. Vatandaşlarımızın da beğeneceğini düşündüğümüz kent mobilyalarını tasarlayan ve üretimini gerçekleştiren ekiplerimize teşekkür ederim. Bu çalışmalarımızı kent genelinde yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Bu kapsamda hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.”

Öte yandan kent mobilyalarının üzerindeki “Durak otobüse küsmüş, otobüsün haberi yok”, “Kafanız karışıksa satranç oynayın” ve “Mutluluk mutluluk üretir” yazıları ilgi çekti.

Kaynak: Özge Ebecek