6 bin kök Hint kenevirini tarlaya ektiler 6 bin kök Hint kenevirini tarlaya ektiler

İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT), İstanbul-Edirne Otoyolu üzerinde bulunan Çorlu ilçesi Seymen Mahallesi Hafa Dinlenme Tesisleri ile Ergene ilçesi Metro Dinlenme Tesislerinde 2023 yılı içerisinde farklı tarihlerde meydana gelen 4 gasp ve hırsızlık olayının aydınlatılması için çalışma başlattı. 
Ekipler, mola veren vatandaşlara ve turistlere ait araçları kırarak içerisinde bulunan para ve kıymetli eşyalar çalan şüphelilerin izini sürdü. 
SUÇ MAKİNESİ YAKALANDI
Kapsamlı takip ve çalışma sonucu olayların şüphelilerinden, hırsızlık, gasp, yağma, cinsel taciz, uyuşturucu ticareti, kasten yaralama ve mala zarar verme suçlarından 41 suç kaydı bulunan 
E.E, İstanbul’da düzenlenen operasyonda gözaltına alındı. 
Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı. 
52 SUÇ KAYDI VAR
Çalışmalarını kararlılıkla sürdüren ekipler, hırsızlık, yağma, konut dokunulmazlığını ihlal, kasten yaralama, 6136 SKM ve mala zarar verme suçlarından 52 suç kaydı bulunan S.E’yi de İstanbul’da yakaladı. Şüpheli, jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. 
Jandarma ekipleri, şüphelilerin adreslerinde yaptığı aramada, suçta kullanılan otomobil, 3 cep telefonu, araç camlarını kırmakta kullanılan 7 buji, yüz kapatmakta kullanılan bere ve 2 maske ele geçirdi.

Kaynak: İlkay Danacılar