DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar,  açlık sınırının 14.431 TL olduğu bir dönemde emeklinin 10 bin TL ile açlığa, yoksulluğa mahkum edildiğini söyledi 
Yaptığı videolu paylaşımda “İktidar, 2 ay önce emekliye ulufe dağıtır gibi 5 bin liralık harçlık verdi.” diyen Avşar, şunları kaydetti:
”Sayın Cumhurbaşkanı, 40 yıl ülkeye emek veren emeklilerimize gerçek olmayan TÜİK’in enflasyon rakamlarına yüzde 5 ilave zammı ‘bütçe imkanlarımızı zorlama pahasına…’ diyerek vermiş ve aslında ekonominin ne derece müşkül durumda olduğunu adeta itiraf etmiştir. Nihayet, Sayın Cumhurbaşkanı 2024 yılını emekliler yılı ilan etti. İlan ettikleri emeklilik yılında milyonlara reva gördükleri en düşük emeklilik aylığını büyük büyük müjdelerle 10 bin TL olarak açıkladılar.”
 
Avşar, şu değerlendirmelerde bulundu:
“TÜRK-İŞ Aralık ayı verilerine göre (açlık sınırı) yani 4 kişilik ailenin gıda harcaması; 14.431 TL. Verdikleri emeklilik aylığı, gıda harcamasına dahi yetmiyor. Şimdi iktidara bir zamanlar Sayın Cumhurbaşkanının sorduğu gibi soruyorum. Evin kirasını kim ödeyecek? Elektrik parasını kim ödeyecek? Su parasını kim ödeyecek?’ İşte ekonomik durum bu. Bu emekli açlığa, yoksulluğa terk edildi. Sayın Cumhurbaşkanının bir zamanlar dediği gibi ‘zalim yönetim’ demiyorum ama emeklilerimize sesleniyorum; sizi açlık sınırına mahkum eden bu yönetimin peşinden gitmeyin, güvenmeyin.” şeklinde konuştu.
 
“YANINIZDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Videonun sonunda emeklilere seslenen Avşar, “Bizler DEVA Partisi olarak hakkınızı savunmaya, emekliliğinizde geçim kaygısı düşünmediğiniz bir Türkiye için yanınızda olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi