Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, katıldığı bir televizyon programında, Tekirdağ'daki sorunları ele alarak çözüm yollarını anlattı. 

Yüksel, 31 Mart’ta yapılacak seçimleri kazanarak başkan olacağını iddia etti ve projelerini ayrıntılı bir şekilde paylaştı.
Yüksel, Tekirdağ'ın ulaşım sorununu çözmek için kapsamlı bir ulaşım planı hazırladıklarını belirtti. Bu plan kapsamında mevcut yolların iyileştirilmesi ve alternatif ulaşım güzergahlarının oluşturulmasıyla ulaşım probleminin azaltılması hedefleniyor. 

Ayrıca battı çıktıların yapılması, kavşak düzenlemeleri, toplu taşıma sisteminin geliştirilmesi, hafif raylı sistemlerin kurulması, bisiklet yollarının yaygınlaştırılması ve yayalar için daha güvenli yolların oluşturulması gibi adımlar da planın bir parçası.

Ergene Nehri’nde yaşanan kirliliğe ilişkin de  açıklamalarda bulunan Yüksel, “13 ay içerisinde Ergene’mizi inşallah tekrar pırıl pırıl aktığı günlere kavuşturacağız” dedi. 
Yüksek su faturalarına değinen Yüksel, kayıp kaçak bedellerinin bedelini vatandaşa ödetmeyeceklerini, bu sayede yüzde 40 oranında indirimli şekilde vatandaşların su kullanabileceklerini belirtti.

Yüksel, yerel ekonomiyi desteklemek amacıyla Tekirdağ'da işsizlik sorununa çözüm getirecek projeler üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Girişimcilik ve istihdamı teşvik edecek önlemler almayı planladıklarını belirten Yüksel, yeni yatırımların şehre çekilmesi için gerekli altyapıyı oluşturacaklarını ve yerel üretimi destekleyeceklerini vurguladı.

Çevre ve yeşil alanların korunması da Yüksel'in öncelikli hedeflerinden biri olarak öne çıktı. 
Çevre dostu projelerin hayata geçirilmesi ve sürdürülebilirlik ilkesinin benimsenmesi noktasında çalışmalar yapacaklarını belirten Yüksel, atık yönetimi, geri dönüşüm ve enerji verimliliği konularında adımlar atacaklarını söyledi. 
Ayrıca şehir merkezindeki park ve yeşil alanların artırılması için projeler geliştireceklerini belirtti.
Eğitim ve kültür alanında da yenilikçi projeleri olduğunu ifade eden Yüksel, gençlere yönelik istihdam ve eğitim fırsatlarının oluşturulması konusunda da projeleri olduğunu belirtti.
Cüneyt Yüksel, Tekirdağ'ın turizm potansiyelini de değerlendirmek istediklerini belirtti. Şehirdeki tarihi ve doğal güzelliklerin tanıtımının yapılması ve turizm alt yapısının geliştirilmesi için çalışacaklarını ifade etti. 

Bu sayede Tekirdağ'ın turizm gelirlerinin artırılması ve şehrin tanıtımının daha etkin bir şekilde yapılması hedefleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi