AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cüneyt Yüksel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hükümet Caddesi’nde gerçekleştireceği miting öncesi konuşma yaptı. 
Yüksel, 11 ilçede, 373 mahallede gönül belediyeciliğinin gerçek mimarı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın destekleriyle “Türkiye Yüzyılı”na yakışacak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartacak, birilerinin hayal dahi edemeyeceği büyük projeleri, büyük yatırımları hayata geçirmek için geldiklerini söyledi. 

TRAMVAY VE METRO GETİRECEĞİZ
Bahane değil, iş üretmek için geldiklerini, milleti “bakarız” söylemleriyle oyalamaya değil “hemen yaparız” demek için geldiklerini belirten Yüksel, şöyle devam etti:
“Depremi salon toplantılarında konuşmaya değil, ilçelerimizde hızlıca yerinde kentsel dönüşümler gerçekleştirmek için geliyoruz. Ülkemizin birçok ilinde yüksek hızlı trenlerin ses hızıyla yarıştığı dönemde, Tekirdağ’da birileri hala kapalı otobüs durakları yapsak mı yapmasak mı? diye düşünüyor. Biz tramvay ve metro projelerimizi Tekirdağ’a kazandırmak için geliyoruz. Bunun sözünü veriyoruz. Kısacası tarih yazmaya geliyoruz.”
SU FATURALARINI YARIYA İNDİRECEĞİZ
Yüksel, iki denize kıyısı olmasına rağmen denizlerinden faydalanamayan Tekirdağ’a deniz ulaşımıyla, yat limanlarıyla değer katmaya geldiklerini ifade etti. 
Yüksel, şu vaatlerde bulundu: 
“Suları kokan, çamur akan ve hatta hiç akmayan musluklardan tertemiz içilebilir berrak sular akıtmaya geliyoruz. Ödediğiniz su faturalarının ne kadar olduğunun farkında mısınız? Allah’ın izniyle su faturalarını yarıya indirmeye geliyoruz.  Milletimize efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz. Sanayisi ve emekçisiyle beraber kalkınan, çevre dostu bir şehir olmak için geliyoruz. Daha yeşil ve daha temiz bir Tekirdağ için geliyoruz. Anneleri çalışan yavrularımıza kreşlerimizde kucak açmak için geliyoruz. Çocuklarımızın ve özellikle gençlerimizin tüm sosyal, kültürel ve sportif aktivitelere ücretsiz erişebilecekleri gençlik merkezleriyle geliyoruz.”

Kaynak: Gökmen Yüce