Tekirdağ Valiliği tarafından paylaşılan program doğrultusunda Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılında düzenlenecek olan sergi ve konser etkinlikleri tüm halka açık olacak.

24 Ekim 2023 Salı günü Cumhuriyetin 100.Yılında Resim Sergisi Saat: 14.00’de Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü Fuaye Alanı’nda sanatseverleri bekliyor olacak.

Sabri Yüce üç konuyu öne çıkardı Sabri Yüce üç konuyu öne çıkardı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanlığı Resim Bölümü de aynı gün “Mevcudiyetimizin ve İstikbalimizin Yegâne Temeli olan Cumhuriyetimizin 100. Yılı” konulu resim sergisi düzenleyecek.

Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenecek olan Cumhuriyetin 100.Yılında Türk Sanat Müziği Konseri 25 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 19.00’da Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi Büyük Salon’da kulakların pasını silecek.

Bir sonraki gün de yine Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenecek olan Cumhuriyetin 100.Yılında Türk Halk Müziği Konseri saat 19.00’da Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi Büyük Salon’da müzikseverleri ağırlayacak.

Müdürlük tarafından düzenlenen Cumhuriyetin 100. Yılında Atatürk Fotoğrafları Sergisi  29 Ekim 2023 Pazar günü  saat 12.00’de Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda görücü karşısına çıkacak. Yine aynı gün, aynı saatte Cumhuriyetin 100.Yılında Geçmişten Geleceğe İzler Geleneksel El Sanatları Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda yer alacak. Aynı gün, aynı saat, aynı yerde Cumhuriyetin 100. Yılında Kitap Sergisi  alanda bulunanlarla buluşacak.
29 Ekim 2023 Pazar günü saat 20.30’da Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Sahil Festival Alanı’nda düzenlenecek olan Cumhuriyet Konseri, repertuvarıyla Tekirdağlıları coşturacak.

Etkinlikler ekim ayının bitişiyle sona ermeyecek. Kasım ve aralık ayı da dolu dolu geçecek.

Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizesinde düzenlenecek olan Cumhuriyetimizin 100. Yılında Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Konseri kasım ayında Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde seslendirilecek.

“Tekirdağ Renkleri Fotoğraf Sergisi” 15-19 Kasım’da Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde fotoğrafseverleri karşılayacak. Kaynaktan Pınara Türk Sanat Müziği Konseri 7 Aralık’ta Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde Tekirdağlılara müzik ziyafeti çekecek. 15 Aralık’ta ise Memleketim Türküleri Konseri Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde türkü sevenleri ağırlayacak. Kültür ve Sanat Akademisi Konseri,  28 Aralık 2023 Perşembe günü Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi Büyük Salon’da bir müzik şöleni sunacak.

Kaynak: Özge Ebecek