29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, 28 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’te Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Kapaklı Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Kapaklı Belediyesi çelenklerinin sunulması ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.
29 Ekim Pazar günü saat 09.30’da Kapaklı Kaymakamlığında tebrikat töreni düzenlendi. Burada Kaymakam Mustafa Gürdal, 3.Zırhlı Tugay Temsilcisi Tank Kurmay Binbaşı Ramazan Kayalı ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tebrikleri kabul etti.
Cumhuriyet’in 100. Yılı kutlama etkinlikleri Kapaklı İlçe Stadyumu’nda devam etti. Kaymakam Gürdal, Kurmay Binbaşı Kayalı ve Belediye Başkanı Mustafa Çetin burada tüm öğrencileri ve vatandaşları selamlayarak, alanda bulunanların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bando takımının gösterisi eşliğinde okulların geçit töreni gerçekleştirildi. Ardından Kaymakam Gürdal günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.  
ÖĞRENCİLER ZEYBEK OYNADI
Kaymakam Gürdal’ın konuşmasının ardından Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ezel Alaylar “Bayrak” adlı şiiri okudu. Ardından Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri zeybek gösterisini sundu.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesinin ardından alkışlar eşliğinde yapılan muhteşem bayrak final ve 100. yıl gösterisi ile kutlama programı sona erdi.

Editör: Trakya Gazetesi