Kupa’da Edirnespor'u 25 Kasım Stadı'nda 2-1 yenerek saf dışı bırakan BAL ekibi Çorlu Spor 1947, bu kez bir başka Trakya ekibi TFF 2. Lig takımlarından Veecoins Kırklareli Spor ile eşleşti.
Ziraat Türkiye Kupası 2. Eleme Turu Kura Çekimi TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı.  
Orhan Saka Konferans Salonu'nda Türkiye Futbol Federasyonu 2. ve 3. Lig Kulüplerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can tarafından gerçekleştirilen kura çekimine, TFF Lig Yönetimi Direktörü Özcan Şepik ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın eşlik etti. 
Besim Yalçın kura çekimi öncesi eleme turuna ilişkin teknik bilgilendirme yaptı. Kura çekim töreninde kulüp başkanları ve temsilcileri de yer aldı.
Ziraat Türkiye Kupası 2. Eleme turu müsabakalarına, 1. Ön Eleme Turu maçlarında tur atlayan 31 takım ve TFF 2. Lig'den 19 olmak üzere toplam 50 takım katıldı. 
Ziraat Türkiye Kupası statüsü gereği müsabakalar seri başı takımların ev sahipliğinde yapılırken, müsabakalar tek maç eleme usulüne göre 10, 11 ve 12 Ekim tarihlerinde oynanacak.

Editör: Trakya Gazetesi