Kitap Kulübü 17’nci kez buluştu Kitap Kulübü 17’nci kez buluştu

Çorlu Belediyesi ramazan ayının bereketli sofralarında vatandaşlarını buluşturmaya devam ediyor. Cumhuriyet Parkı içerisinde kurulan iftar çadırında düzenlenen ramazan ayının ilk iftar yemeğinde; Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer, Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Kum, Güner Çetin, Özcan Veysel Tunçcan, Hakan Öztürk, CHP Çorlu İlçe Başkanı Cüneyt Akar ve yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi partilerin il ve ilçe belediye başkan adayları, belediye meclis üyesi adayları, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ile 2 bini aşkın vatandaş bir araya geldi.
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer iftar sofralarını tek tek dolaştı, vatandaşlarla sohbet edip hayırlı ramazanlar dileğinde bulundu.
Ramazan ayının ilk iftar programı okunan yemek duası ile son bulurken Çorlu Belediyesi ekipleri tarafından şerbet ve Osmanlı macunu ikramı yapıldı.
İftarın ardından açıklamada bulunan Ahmet Sarıkurt, bereket ayı olan 11 ayın sultanı ramazanda bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, paylaşma ve dayanışma duygularının önemini vurguladı.
Her kesimden vatandaşın aileleriyle birlikte katıldığı iftar yemeğinde bir kez daha kucaklaştıklarını ifade eden Sarıkurt, “Bu yıl geçtiğimiz yılların aksine Cumhuriyet Parkı içerisinde kurduğumuz iftar çadırında oruçlarımızı açtık. Binlerce Çorlulu ile ramazan ayının ilk akşamında bereketli iftar sofralarında buluştuk. Tutulan oruçların kabul olması temennisiyle hayırlı ramazanlar diliyorum.” dedi.
Sarıkurt ayrıca birçok mahallede kurulacak iftar sofralarında vatandaşlarla buluşmaya devam edeceklerini dile getirerek, iftar programlarının günlük olarak Çorlu Belediyesine ait sosyal medya hesaplarından paylaşılacağını kaydetti.

Kaynak: Haber Merkezi