“Teknoloji hamlesi destekleri” anlatıldı “Teknoloji hamlesi destekleri” anlatıldı


Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyete gösteren Çocuk Akademisi’ni ziyaret etti.
Cumhuriyet Mahallesi’nde hizmet veren Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisi’ne 48 ayından gün almış, 70 ayından gün almamış çocuklar alınıyor. 
Akay, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Çocuk Akademimize kayıtları kabul edilen yavrularımıza ücretsiz eğitim, ulaşım ve beslenme desteği sağlıyoruz” dedi. 
Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisi’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde daha önce Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak kullanılan binada 2022-2023 eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başladığını belirten Akay, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından daha önce Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak kullanılan binanın tahsisi Çerkezköy Belediyesi’ne tekrar yapıldı. Yaptığımız tadilat ve bakımın ardından Çocuk Etkinlik Merkezimizi Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisi olarak hizmete açtık” dedi.
ÜCRETSİZ EĞİTİM, ULAŞIM VE BESLENME DESTEĞİ 
Akay, şunları kaydetti:
“Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi Başvuru Masası’na yapılan başvurular, öğrencilerimizin ailelerinin sosyo-ekonomik durumlarına göre değerlendirilmeye alındı. Öncelikle tek ve çalışmak zorunda olan annelerin çocukları ile ailelerin gelir durumuna göre çocukların kayıtları alındı. Yapılan değerlendirmenin ardından kesin kayıtları yapılarak, Çocuk Akademimiz hafta içi her gün 09.00-16.00 saatleri arasında yavrularımıza hizmet vermeye başladı. Akademimizde çocuklarımıza ücretsiz olarak eğitim, ulaşım ve beslenme desteği de sağlıyoruz”

Kaynak: Özge Ebecek