Çerkezköylü çocuklar, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'ne özel düzenlenen etkinlikte Çerkezköy Belediyesi veterinerleri eşliğinde hem hayvan barınağını gezdi hem de minik dostlarla güzel bir gün geçirdi. Çerkezköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde gerçekleşen etkinliğe, kent genelindeki okullardan çok sayıda öğrenci katıldı.
Etkinlikte, çocuklar barınağı gezerek sevimli dostlarla keyifli vakit geçirdi.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, yaptığı açıklamada, tüm canlıların bu dünyada yaşama hakkı olduğunu ifade ederek, “Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak çok önemli. Sokak hayvanlarını sahiplendirmek ve hayvan sevgisini güçlendirmek kapsamında bu gibi etkinlikleri çok önemsiyoruz. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için doğayı, hayvanları ve tüm ekolojik dengeyi korumalıyız. Hayvanları sadece 4 Ekim’de hatırlamak yetmez. Bu duyarlılığı hayatımızın her anına yaymalıyız” dedi.

“Teknoloji hamlesi destekleri” anlatıldı “Teknoloji hamlesi destekleri” anlatıldı

19 NOKTADA BESLEME NOKTASI

Çerkezköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından kentin 19 farklı noktasında oluşturulan besleme noktalarına periyodik olarak mama takviyesi yapıldığını aktaran Akay, etkinliğe katılan tüm çocuklara hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.  
Çerkezköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde sevimli dostlarla vakit geçiren çocuklar ise “Burası çok güzel bir yer. Sevimli dostlarımıza burada güzel bakılıyor. Ayrıca çok eğlendik ve burada kalan sevimli dostlarımız da çok güzel” ifadelerini kullandılar.

Kaynak: Özge Ebecek