Çorlu Belediyesi tarafından 19 Ocak 2024 Cuma günü okulların tatil edilmesi ve buz pistinin açılmasıyla başlayan "Yarıyıl Şenliği" tiyatro ve atölye çalışması etkinlikleri 4 Şubat 2024 Pazar günü sona erdi.
Yarıyıl Şenliği etkinlikleri kapsamında Ünal Baysan Kültür Merkezi ve Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde Mikropis, Maşa İle Koca Ayı Şeker Diyarında, Arı Vız Vız, Afacan Maymun, Kovboy Rıfkı, Çiftlikteki Hırsız, Kardan Adamın Mevsim Macerası, Arkadaşım Dalmaçyalı, Kırmızı Başlıklı Kız, Sağlıklı Gülüşler, Arı Maya ve Alis Harikalar Diyarında tiyatro oyunları sahnelenirken taş baskı, ahşap, kum sanatı, sevimli palyaçolar ve mini disko (İbiş Neşe Abla şov) atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Yenice kumsalı kirlilik ile savaşıyor Yenice kumsalı kirlilik ile savaşıyor

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yaptığı açıklamada, Yarıyıl Şenliği etkinliklerinin tamamının ücretsiz olarak gerçekleştirildiğini ve buz pistinin 19 Şubat 2024 Pazartesi gününe kadar hizmet vermeye devam edeceğini söyledi. 

Sarıkurt, şunları kaydetti: “Ünal Baysan Kültür Merkezi ve Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde düzenlediğimiz Yarıyıl Şenliği etkinliklerimizde her gün binlerce çocuğumuzu ağırladık. Her gün sabah 10.00’dan akşam 21.00’e kadar devam eden oldukça keyifli, birbirinden eğlenceli ve bir o kadar da eğitici geçen şenliğimize misafirimiz olan sevgili çocuklarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın yüzlerinin bir nebze de olsa güldüğünü görmekten ve mutluluklarına ortak olmaktan bizler de çok mutlu olduk. Sevgili çocuklarımızla yepyeni etkinliklerde yeniden bir arada olacağız.”

Kaynak: Özge Ebecek